Atético potvrdilo formu, výhru nad Bilbaem vystřelil Griezmann. San Sebastian přišel o tři body vlastňákem v nastavení

Fotbalisté Atlética Madrid zvítězili ve 22. kole španělské ligy doma nad Athleticem Bilbao 1:0 a bodovali už pošesté v řadě, z toho čtyřikrát vyhráli. Jedinou branku utkání dal v 73. minutě Griezmann. Vlastní gól v nastavení naopak připravil fotbalisty San Sebastianu o vítězství nad oslabenou Celtou Vigo. Zápas skončil 1:1, po úvodním gólu Mikela Oyarzabala se v úplném závěru trefil do vlastní branky Robin Le Normand. Mallorka pokračuje v domácí dominanci, zvítězila nad Villarrealem 4:2 a připsala si pátou domácí výhru v řadě. Betis zvítězil v La Lize na svém hřišti poprvé od října, výhru 2:1 nad Valladolidem zařídil Sergio Canales.

První gól zápasu v San Sebastianu padl v páté minutě. Kubo v protiútoku vysunul Oyarzabala, který v pádu propálil brankáře Villara na přední tyči. V 75. minutě byl po pouhých sedmi minutách na hřišti vyloučen Tapia. Po žluté kartě za faul se ohradil, za což od rozhodčího obdržel druhou žlutou kartu.

Hosté i v oslabení vyrovnali, ve třetí minutě nastavení si po Aspasově centru srazil do vlastní sítě míč Le Normand. San Sebastian je třetí, Celta Vigo figuruje na 13. místě.

Fotbalisté Mallorky nedali v zápase s Villarrealem znát, že jsou třetím nejhorším týmem La Ligy v produktivitě, a soupeři nastříleli čtyři branky. K vysoké výhře domácím pomohla i Triguerosova červená karta z 21. minuty. Na vítězství se podílel dvěma góly Rodríguez, první gól za Mallorku vstřelil po přestupu z Lyonu Kadewere. Mallorka se bodově dotáhla na Villarreal a je v neúplné tabulce devátá, Villarreal je díky lepšímu skóre osmý.

Po pěti domácích výhrách za sebou v úvodu sezony se stejný počet zápasů nepodařilo Betisu na svém hřišti zvítězit, až dnes tým ze Sevilly tuto negativní sérii ukončil. Domácí šli do vedení již ve druhé minutě, kdy Canales přihrávkou z půlky hřiště vybídl ke skórování Juanmiho.

Valladolid po půlhodině hry vyrovnal, zasloužil se o to Larin. Kanadský útočník zažívá skvělé období, po přestupu z Brugg se prosadil třikrát ve čtyřech utkáních, žádný jiný hráč Valladolidu navíc v těchto zápasech neskóroval. Poslední gól padl v nastavení první půle, kdy se Canales prosadil z pokutového kopu. Betis je na pátém místě, Valladolidu patří 14. pozice.

Fotbalisté Vallecana remizovali doma s FC Sevilla 1:1. Za hosty se prvním poločase trefil Suso, v 65. minutě vyrovnal Lejeune. Vallecano díky prohře Bilbaa zůstalo šesté a drží poslední pohárovou příčku.

Espaňol Barcelona zvítězil na hřišti posledního Elche 1:0 díky Darderově brance v nastavení. Domácí od 81. minuty hráli bez vyloučeného Carmony.

La Liga - 22. kolo:

Girona - Almería 6:2
Branky: 8. Castellanos, 34. Cygankov, 36. Riquelme, 43. Hernández, 76. Martín, 78. Stuani - 66. Ramazani, 81. Touré

San Sebastian - Celta Vigo 1:1
Branky: 5. Oyarzabal - 90.+3 vlastní Le Normand

Betis Sevilla - Valladolid 2:1
Branky: 2. Juanmi, 45.+4 Canales z pen. - 30. Larin

Mallorca - Villarreal 4:2
Branky: 45. a 56. Dani Rodríguez, 20. Kadewere, 63. Muriqi - 43. José Luis Morales, 50. Chukwueze

Elche - Espaňol Barcelona 0:1
Branka: 90.+3 Darder

Vallecano - FC Sevilla 1:1
Branky: 65. Lejeune - 30. Suso

Atlético Madrid - Bilbao 1:0
Branka: 73. Griezmann