Petržela popravil svou Plzeň, trefu ale neslavil. Proti milovanému klubu se to ani nehodí, prohlásila hvězda Slovácka

Petržela popravil svou Plzeň, trefu ale neslavil. Proti milovanému klubu se to ani nehodí, prohlásila hvězda Slovácka
OBSAHUJE OHLASY

Poprvé ve své dlouhé kariéře fotbalista Slovácka Milan Petržela skóroval proti Plzni, kde dosáhl největších úspěchů. Devětatřicetiletý záložník Slovácka ale branku, kterou pomohl k domácí výhře 2:0 nad obhájci titulu, neslavil. Podle rekordmana v počtu ligových startů by se to proti milovanému klubu nehodilo.

Petržela v 63. minutě zvýšil na 2:0, když v šestnáctce obešel bránícího Milana Havla a ranou na bližší tyč překvapil brankáře Jindřicha Staňka. "Zpracoval jsem si balon do pohybu, povedlo se mi udělat kličku na pravou nohu a šel jsem na bránu. Gólman moji střelu mohl vidět, nikdo před ním nestál a neblokoval mu. Asi to byla velká perda, že to nechytil," řekl Petržela novinářům po šlágru 20. kola první ligy.

Gestem okamžitě dal najevo, že branku proti Plzni slavit nebude. "Proti milovanému klubu se to ani nehodí," prohlásil zkušený ofenzivní hráč, jenž byl u čtyř titulů Západočechů v letech 2011 až 2018.

Na svůj 56. gól v nejvyšší soutěži čekal docela dlouho, předtím naposledy skóroval v prosinci 2021 do sítě Jablonce. "Pro mě dobré, že jsem se vůbec trefil. Snad jsem to prolomil. Nervózní jsem z toho nebyl, nechal jsem tomu volný průběh," přiznal Petržela.

Mužstvo z Uherského Hradiště podle něj vyhrálo nad Viktorií zaslouženě. "Říkal jsem klukům už před zápasem, že Plzeň se dá porazit. Byli jsme dobře připraveni, urvali jsme tři body, potěšili diváky a stoupáme tabulkou vzhůru," konstatoval fotbalista s 470 starty v české lize.

Přesto bylo i pro něj dnešní utkání trochu jiné, neboť na domácí lavičce chyběl distancovaný hlavní trenér Martin Svědík. "O přestávce proběhla konference přes počítač, řekl nám svoje, jako vždy. Ani jsme to nevnímali, že s námi není. S lavičkou byl během zápasu taky ve spojení," vysvětlil Petržela.

Svědík kvůli trestu za vyloučení v Liberci a následnému nevhodnému chování bude týmu chybět ještě ve dvou soutěžních duelech. "Hodně ho to štve samotného. Byl z toho smutný, sám nás nabádá k disciplíně a on je vyloučen už poněkolikáté. Omluvil se nám, pokutu do kasy zaplatil, s tím byl taky smířen," uvedl Petržela.

Čtvrté Slovácko v jarní části ligové sezony zatím neprohrálo a navíc neinkasovalo. "Držíme se nahoře, jsme rádi, že body sbíráme a porážíme týmy, co jsou nad námi. Dnes prohrála i Bohemka, takže to nám také hraje do karet," zakončil bývalý reprezentant.