Sýkora se po pěti měsících absence necítil špatně. A co forma Viktorie? Vždycky to může být lepší, to je jasné

Sýkora se po pěti měsících absence necítil špatně. A co forma Viktorie? Vždycky to může být lepší, to je jasné
OBSAHUJE OHLASY

První jarní utkání na druhé straně republiky proti Brnu ještě obhájce titulu zvládl, to druhé už však nikoliv. V Uherském Hradišti prohrála Plzeň na soupeřově půdě po šestnácti měsících.

"Nemyslím si, že bychom cokoliv podcenili. Podle mého názoru neodpovídá dvoubranková prohra dění na hřišti. Je to pro nás docela kruté," přiznal webem fcviktoria.cz citovaný středopolař Jan Sýkora.

Plzeňští přitom nastupovali proti Slovácku s vědomím, že pakliže budou brát plný počet bodů, dostanou se před jeho jeho bývalého chlebodárce z Edenu opět na první místo.

"V kabině to žádné téma nebylo. My jsme remízu slávistů v Teplicích zaregistrovali, ale nijak jsme ji neřešili. Jdeme do každého zápasu s myšlenkami na vítězství bez ohledu na to, jak si vedou naši konkurenti," ozřejmil bývalý hráč Lechu Poznaň.

K optimální formě má soubor Michala Bílka podle odborníků daleko. "Vždycky to může být lepší, to je jasné. Doteď jsme zvládali i zápasy, kdy se nám herně nedařilo, v neděli se nám to nepovedlo ani výsledkově. Ukážeme si chyby, které jsme udělali a budeme to chtít hned za týden doma odčinit,“ slíbil majitel tří domácích titulů z let 2014, 2017 a 2022.

Ten se mimochodem vrátil na ligové trávníky po dlouhých pěti měsících absence způsobené vleklým zraněním a v této sezoně nastoupil ve FORTUNA:LIZE podeváté. "Na to, že jsem hrál po takové době, tak jsem se necítil nějak špatně. Věřím, že to bude s přibývající minutáží lepší a lepší,“ zakončil.

Pět událostí kola: Nguyen nepřekonán už 423 minut, Beneš je třískovkař a Řezníček vyrovnal kariérní maximum

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.