Že by se na Julisce blýskalo na lepší časy? Radova Dukla nenašla přemožitele již desetkrát v řadě...

Že by se na Julisce blýskalo na lepší časy? Radova Dukla nenašla přemožitele již desetkrát v řadě...

Dukla, kterou před pár dny kvůli slabému hernímu vytížení předčasně opustil dvaadvacetiletý obránce z Mali Arnadu Konan, dokázala v předposledním přípravném utkání zimní přestávky vyhrát přesvědčivě v Jihlavě (4:1).

V druholigové pauze tak svěřenci trenéra Petra Rady stále nenašli přemožitele a celkově - konkrétně od soutěžního utkání s Opavou - už neokusili hořkost porážky posledních deseti zápasů.

Triumf na Vysočině vystříleli ambicióznímu celku z hlavního města Kozel, Špatenka, Krch a Holiš a fanouškům Dukly tak dali naději, že by se mohla současná třináctá pozice v tabulce opustit velmi brzy.

"Utkání bylo docela kvalitní, zvlášť v první půli. Šli jsme brzo do vedení, do nějaké 25. minuty jsme mohli přidat i další góly. Nedařila se nám koncovka, na to finále se musíme zaměřit. Na konci utkání jsme Jihlavu hodně zbytečně pustili do snížení, měli tam pak i další šance. Pojistili jsme to dvěma góly, ale musíme si příště více pohlídat i samotný průběh zápasu, abychom nespoléhali na to, že to nějak dohrajeme. Když si to pohlídáme, můžeme to utkání dohrát tak kvalitně, jako jsme do něj vstoupili. O víkendu se nám vydařil právě ten úvod, dobře jsme drželi prostor a vzájemně jsme se doplňovali," pochvaloval si webem fkdukla.cz citovaný asistent Jiří Vágner.

Za týden čeká Duklu generálka na soutěžní boje s Táborskem, které v posledních týdnech mohutně zbrojilo. "Už nyní hráli někteří hráči větší část zápasu. Na to navážeme i v příštím zápase a pak už zase půjdeme v lize na ostro," doplnil blízký spolupracovník Petra Rady.

Dukla vstupuje do odvetné části F:NL čtvrtý březnový den proti Třinci.

Dřevěný Kušej hořel v šancích, Daníček vyučoval z krásy, Janoškovi tleskal i Vrba. A hráčem kola se stává...