Dřevěný Kušej hořel v šancích, Daníček vyučoval z krásy, Janoškovi tleskal i Vrba. A hráčem kola se stává...

Dřevěný Kušej hořel v šancích, Daníček vyučoval z krásy, Janoškovi tleskal i Vrba. A hráčem kola se stává...
HRÁČ KOLA

Čtvrté jarní kolo FORTUNA:LIGY už je minulostí. Podle redakce eFotbal.cz nejvíce vyšlo slovenskému expresu ve sparťanských službách Lukáši Haraslínovi, jenž opět potvrdil, že se nalézá v nejlepší fazoně od té doby, co na konci léta 2021 dorazil na Letnou. Nadstandardní výkony však ve 20. kole podali také zástupci Pardubic, Mladé Boleslavi a Slovácka, které má za sebou cenný skalp lépe postavené Viktorie Plzeň. Kdo vše tedy prokázal větší než malé množství zářivosti?

4.) Vlastimil Daníček (1. FC Slovácko)

Slovácko položilo na lopatky Viktorii potřetí z posledních čtyř ligových duelů a velkou měrou se na tom podíleli jak autor čtvrtého čistého konta za sebou Filip Nguyen, tak oba střelci Milan Petržela a Vlastimil Daníček.

Plzeň nebodovala na soupeřově půdě poprvé od porážky 0:2 v Edenu v říjnu 2021, čili po dlouhých 16 měsících.

Tým z Uherského Hradiště nasměroval za plným počtem bodů ve 26. minutě jednatřicetiletý pracant Vlastimil Daníček. "Odrazilo se to přímo přede mě, padalo mi to k nohám. Tak jsem si říkal, že za to vezmu a sedlo mi to pěkně. Zápas rozhodla naše taktická připravenost a to, že si každý z nás na hřišti na sto procent splnil to, co měl," zářila po závěrečném hvizdu opora Slovácka, ve kterém strávila vyjma krátkého hostování v Karviné celou dosavadní kariéru.

Pro Daníčka šlo již o třetí trefu v rozběhlé sezoně, nicméně jednoznačně nejkrásnější. "Hezky to přede mě spadlo, míč mi sedl a byl to jednoznačně můj nejhezčí gól v kariéře," potvrdil defenzivně laděný středopolař.

Čtvrtý tým tabulky díky jeho přičinění skóroval v prvních poločasech tohoto ročníku teprve popáté. Zbylých 19 tref pak zaznamenal ve druhých dějstvích.

Foto: 1. FC Slovácko