Nakonec žádný prodej? Vlastník Liverpoolu prolomil mlčení a vyjasnil situaci

Nakonec žádný prodej? Vlastník Liverpoolu prolomil mlčení a vyjasnil situaci

Podle předchozích zpráv to vypadalo, že se fanoušci Reds konečně dočkají nového vlastníka, slavný Liverpool měl být na prodej. Všem těmto spekulacím ovšem učinil přítrž John W Henry.

Od listopadu 2022 se nejen anglickými medii začaly šířit zprávy, že Fenway Sports Group (FSG), která koupila Liverpool v roce 2010 za 300 milionů liber, plánuje téže klub teď také prodat, a tudíž zahájila jakousi aukci.

Od prosince jsme mohli číst spekulace, které celek z Anfield Road spojovaly s různými mocnými šejky a dalšími bohatými zájemci ze všech koutů světa, až nyní se serveru The Athletic podařilo získat vyjádření přímo z úst současného majitele Johna W Henryho, který uveřejnil, že místo celkového prodeje klubu shání spíše drobné investice.

„Vím, že v mediích bylo v posledních týdnech mnoho článků, které informovaly o tom, že je Liverpool na prodej, ale my sami tuto skutečnost nikdy nepotvrdili. Ano, sháníme investice, jsme ochotni jednat o menšinovém prodeji, ale rozhodně nechceme o Liverpool přijít,“ pronesl Henry.

„Nic neprodáváme, pouze jednáme s potenciálními investory. Pokud se něco vyjedná, uvidíme. Věřím tomu, že ano, ale rozhodně se nejedná o žádný prodej. Podívejte se na nás a naši společnost. Prodali jsme v posledních dvaceti letech snad něco?“ dodal Henry s otázkou, jíž měl fanoušky a celou veřejnost utvrdit v tom, že Reds zůstanou v jeho moci.