Pulpit hodlá doplnit kádr Sokolova ještě o 3 nováčky. Jednoho už má, situaci mu komplikuje uzavřené okno...

Pulpit hodlá doplnit kádr Sokolova ještě o 3 nováčky. Jednoho už má, situaci mu komplikuje uzavřené okno...

Ještě než se Martin Pulpit vrátil po dlouhých šestnácti letech do Baníku Sokolov, krátce vedl divizní Vysoké Mýto. se kterým na podzim finišoval na deváté pozici. Zkušený kouč se však nedomnívá, že by ono angažmá nevyšlo podle představ...

"S klubem jsme se rozešli korektně, jelikož se ukázalo, že mužstvo nebylo připravené na příchod takového trenéra jako jsem já. Tím myslím zejména své ambice, které se neslučovaly s ambicemi některých hráčů. Rozhodně jsem jim to ale neměl za zlé, jelikož museli samozřejmě řešit primárně svá zaměstnání a fotbal měli spíše jako koníček. Já jsem pořád ještě nastaven na určitou míru profesionality a tohle se mi nedařilo přijmout," uvedl v interview pro web fksokolov.cz šestapadesátiletý odborník.

Nabídka z ČFL ho jednak potěšila a jednak překvapila. Pozice hlavního trenéra se totiž zpravidla neřeší na konci zimní přípravy. Ještě než se na staronovém působišti upsal, mužstvo viděl v jednom přípravném utkání. Proběhnou v kádru ještě nějaké změny?

"Mužstvo bychom rádi ještě doplnili o dva až tři hráče. Už s námi trénuje fotbalista, který je mým bývalým svěřencem. Hráč nastupuje na pozici krajního obránce a myslím si, že by mohl týmu výrazně pomoci. Současně sháníme i hráče do ofenzivních řad, nicméně uzavřené okno profesionálních soutěží nás ve vyhledávání výrazně limituje," přiznal Pulpit.

Protože je Sokolov v tabulce poslední, hráče bude třeba povzbudit a motivovat k ještě lepším výkonům. "Jsem znám tím, že jsem schopen použít různé praktiky, jejichž cílem je vytáhnout z hráčů maximum. Vnímám to jako povinnost hlavního trenéra vůči klubu i jeho fanouškům," doplnil ostřílený stratég, který bude na severu Čech praktikovat čtyřobráncový systém.

Jak to bude se zapracováváním mladých odchovanců, což má být jeden z hlavních úkolů jeho nové mise? "První tréninky s námi absolvovalo několik dorostenců. Pokud uvidím u některého hráče patřičnou kvalitu, tak určitě dostane na hřišti svou příležitost. Samozřejmě však nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit velké experimentování. Teď se hlavně musíme přizpůsobit tomu, že klub bude bojovat o záchranu. O rozestavení a způsobu hry mám určitě představu, protože si myslím, že se záchranářskými boji mám bohaté zkušenosti z poslední doby, kdy většinou mužstva tahám z těchto těžkých vod. Vím, že tato mužstva musí hrát jiným způsobem než týmy, které mají body nahrané. Zkrátka to má své zákonitosti a my je musíme dodržet," vysvětlil exšéf Plzně Viktorie Žižkov, Sigmy, Mladé Boleslavi, Hradce Králové, Pardubic, Zlína i Příbrami.

Jak velké šance dává tomu, že status Baníku bude třetiligov i v červnu? "Baník se musí udržet. Primárním cílem bude samozřejmě udržení v ČFL a byl bych rád, kdyby mi angažmá v Sokolově pomohlo znovu do první ligy. Stále mám chuť i ambice trénovat na nejvyšší úrovni," neskrýval ambice bratranec Luboše Přibyla.

Konec kariéry? Ale kdeže! Definitivně poslední posilu zimy přivádí Táborsko z rakouského prostředí