Stane se Karabec kolegou Maty, Icardiho či Mertense? Stagnující naději Sparty si vyhlédl Galatasaray

Stane se Karabec kolegou Maty, Icardiho či Mertense? Stagnující naději Sparty si vyhlédl Galatasaray

Perspektivní, leč v posledních měsících evidentně stagnující Adam Karabec absolvoval poslední soutěžní start za Spartu loni v listopadu a v jarní části FORTUNA:LIGY se tak ještě v žádném utkání nepředstavil.

484 odehraných minut během dvaceti kol opravdu není bilance, kterou by se dalo chlubit. Tím spíš, že si v něm letenské "S" pěstovalo budoucího nástupce bývalého kapitána Bořka Dočkala a nejednoho nápadníka o nadějného teenagera již odmítlo.

"Kara každý týden figuruje v mých úvahách, ať už co se týká střídání, tak i základní sestavy. Je to podobné jako u Minčeva, musí pokračovat v dobré práci a být připravený. Máme zkrátka kvalitní široký kádr, a někteří hráči jsou momentálně před Adamem," vysvětloval po posledním triumfu s Jabloncem hlavní kouč dvanáctinásobného šampiona Česka Brian Priske.

Turecký TRT Sport momentálně českého reprezentanta do jednadvaceti let spojuje se zájem Galatasaraye Istanbul a to vše i přesto, že se zimní přestupové okno v tamních končinách uzavřelo již 18. února.

Kouč Okan Burku si měl sparťanského odchovance vyhlédnout společně s o rok starším chorvatským mladíkem Martinem Baturinem, jenž patří Dinamu Záhřeb.

"Galatasaray plánuje získat mladého a talentovaného ofenzivního záložníka. Žlutočervení mají zájem o Karabce ze Sparty a Baturina z Dinama Záhřeb," píše se ve zmíněném médiu.

Kdyby se turecký obr rozhodl pro Čecha se smlouvou do léta 2025, musel by si připravit pár desítek milionů korun. Specializovaný server transfermarkt.com u jeho jména momentálně uvádí tržní cenu 60 milionů korun.

Galatasaray, který se spoléhá na drtivou útočnou řadu Mertens - Icardi - Gomis (jíž ze zálohy podporuje Mata), v tuto chvíli jasně vévodí Süper Lig a kráčí si pro svůj titul s pořadovým číslem 23.

Ani Kuchta, ani Čvančara, ani Minčev. Kdo je v tuto chvíli podle Vrby sparťanským útočníkem číslo jedna?