Kozák a Rakovan před Spartou: Poraženecké myšlenky si nepřipouštíme, nejvíc bude záležet na nás, kolik jí toho dovolíme

Kozák a Rakovan před Spartou: Poraženecké myšlenky si nepřipouštíme, nejvíc bude záležet na nás, kolik jí toho dovolíme

Předposlední Zlín čeká poslední únorovou sobotu před domácím publikem pořádná fuška. Na jejich Letnou totiž dorazí Sparta, nejlepší tým jara, který nasázel v posledních dvou kolech devět branek.

Ševcům" se po karetním trestu vrací do sestavy exletenský Libor Kozák, jež v odvetné části ročníku dosud absolvoval 144 minut s bilancí jednoho přesného zásahu. Jeho víkendová motivace proti bývalému zaměstnavali určitě nebude malá, což platí i pro hlavního trenéra patnáctého celku tabulky Pavla Vrbu.

"Jsme realisté, ale že bychom se o tom bavili a připouštěli si nějaké poraženecké myšlenky, to určitě ne. Je to velká výzva, jede k nám Sparta a všichni ji pasují na totálního favorita. Je to zřejmě momentálně tým s nejlepší formou. Nejvíc ale bude záležet na nás, kolik jim toho dovolíme. To bude velmi důležité, protože když na chvíli vypneme a polevíme, kvalita se projeví. A naopak," citoval web fctrinity.cz slova exreprezentačního útočníka, jenž si na české mapě zahrál také za Liberec a Opavu.

Jak se střet s favoritem dívá momentální jednička Matej Rakovan? "Soupeř je v laufu, podává dobré výkony. Bude to pro nás těžké, ale to je vždycky. V každém zápase se snažíme udělat maximum. I proti Spartě chci podat co nejlepší výkon. Každý duel je pro mě výzvou, ale motivaci samozřejmě mám, když nastupujeme proti takto silnému soupeři," doplnil ostřílený strážce svatyně.

Zlínští podle jeho slov nemají kádr na to, aby se pohybovali tak dole. "Kádr se kvalitně doplnil, jsme silnější. Určitě z toho mám lepší pocit," pokračoval konkurent Stanislava Dostála', jehož tým vstřelil v uplynulých dvaceti odehraných kolech jen jednadvacet branek a šestatřicet jich naopak inkasoval.

V září "Ševci" na Spartě překvapivě remizovali 0:0. To by na titul myslící třetí tým tabulky opakoval jen nerad. "Pokud budeme hrát stejně jako druhý poločas s Jabloncem, nevidím důvod, proč bychom tam neměli vyhrát. Nějaký rukopis Pavla Vrby ve Zlíně je, zejména v rozestavení. Hráči se ale moc neprotočili. Myslím si, že je máme přečtené a víme, kdo kde bude hrát. Ten zápas je jenom o nás," uzavřel asistent trenéra Sparty Luboš Loučka.

Stane se Karabec kolegou Maty, Icardiho či Mertense? Stagnující naději Sparty si vyhlédl Galatasaray

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.