Bayern zvládl šlágr proti Unionu a je znovu v čele Bundesligy, Leverkusen remizoval s Freiburgem

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 22. kola německé ligy doma zvítězili nad Unionem Berlín 3:0 a znovu vedou tabulku o skóre před Dortmundem. Mohuč porazila 4:0 Mönchengladbach. Domácí celek díky třetí výhře za sebou snížil v neúplné tabulce ztrátu na pohárové příčky na šest bodů. Leverkusen remizoval na hřišti Freiburgu 1:1 a zkomplikoval soupeři boj o první čtyřku. Bayer nastoupil v základní sestavě s Adamem Hložkem, který byl o poločase střídán, po změně stran přišel na hřiště Patrik Schick a v nastaveném čase měl na noze vítězný gól, trefil ale jen brankovou konstrukci.

První gól v Mnichově vstřelil ve 31. minutě Choupo-Moting hlavou po Comanově centru. Za dalších devět minut vedení úřadujících mistrů navýšil Coman a třetí gól po další Müllerově asistenci přidal v nastavení první půle Musiala. Německý reprezentační záložník se trefil v den svých 20. narozenin.

I druhý poločas se odehrál v režii bavorského velkoklubu, další branku už však jeho hráči nepřidali především díky hostujícímu brankáři Rönnowovi. Třetí Union po domácí bezbrankové remíze s posledním Schalke v lize podruhé za sebou nevyhrál a na Bayern i Dortmund ztrácí tři body.

Bayer nastoupil v základní sestavě s Hložkem, který byl o poločase střídán. Freiburg poslal po půlhodině hry do vedení krásnou ranou z přímého kopu Grifo, který se 12. gólem v sezoně posunul na druhé místo v tabulce střelců. Remízu zařídil po Bakkerově milimetrovém centru "šajtlí" v 67. minutě Azmún.

Vyrovnávací gól padl minutu po Schickově příchodu na trávník. Český útočník pak mohl rozhodnout, ale ve druhé minutě nastavení po Demirbayově přihrávce ze strany trefil z hranice malého vápna jen tyč. Freiburg stála ztráta čtvrté místo, na kterém ho o bod vystřídalo Lipsko.

Skóre utkání Mohuče s Mönchengladbachem s v prvním poločase otevřel I Če-song, který se prosadil popáté z posledních šesti bundesligových zápasů. Po přestávce dali konečnou podobu výsledku Marcus Ingvartsen, Ludovic Ajorque a Nelson Weiper.

Mohuč je s 32 body v tabulce sedmá těsně pod pohárovými příčkami. Její konkurenti ale mají zápas k dobru. Mönchengladbach má o tři body méně a patří mu deváté místo.

Fotbalisté Dortmundu se díky sedmé výhře za sebou posunuli do čela bundesligy. Zápas 22. kola na hřišti Hoffenheimu, za který nastoupil po zranění podruhé za sebou v základní sestavě český obránce Pavel Kadeřábek, rozhodl autor jediného gólu Julian Brandt. Čtvrté čisté konto v sezoně vychytal Jiří Pavlenka, jehož Brémy porazily předposlední Bochum 3:0. Alex Král byl u první výhry Schalke od loňského listopadu, jeho tým porazil Stuttgart 2:1. V přímém souboji o čtvrté místo zvítězilo Lipsko nad Frankfurtem 2:1.

O výhře Dortmundu rozhodla akce dvě minuty před poločasovou přestávkou, kdy Brandt tečoval zády centr Reuse. Německý záložník se prosadil ve čtvrtém bundesligovém zápase za sebou, což se v současné sezoně žádnému jinému hráči nepovedlo, celkově to byla v tomto ročníku jeho osmá branka. V druhé půli se trefil po Brandtově přihrávce mezi tři tyče také Wolf, gól ale kvůli předchozímu faulu odvolal videorozhodčí.

Hoffenheim prohrál popáté za sebou a drží barážovou příčku se stejným bodovým ziskem, jako má za ní Bochum na prvním sestupovém místě. Na výhru čeká Kadeřábkův tým v lize už dvanáct zápasů.

Pavlenka v brance Werderu čelil jen dvěma střelám. Domácí poslal do vedení čtrnáctým gólem v sezoně nejlepší střelec ligy Niclas Füllkrug, další branky dali Schmidt a po hodině hry Ducksch z přímého kopu. Brémy se posunuly na deváté místo.

Schalke nasměrovali za první letošní ligovou výhrou Drexler a krásným zakončením patičkou Bülter. Stuttgartu se podařilo už jen snížit, poté co nepřesná střela Sosy překvapivě propadla mezi nohama brankáře Fahrmanna. Schalke zůstalo na chvostu, ale na poslední nesestupové místo, které patří právě jeho soupeři, ztrácí už jen tři body. Stuttgart je mimo sestupové pásmo jen o skóre před Hoffenheimem a Bochumí, všechny tři týmy přeskočila Hertha po výhře 2:0 nad Augsburgem.

Lipsko ovládlo souboj osmifinalistů Ligy mistrů. Skóre otevřel v šesté minutě z úniku Werner po přihrávce Forsberga, na konci první půle si oba hráči role vyměnili. Sow už pouze snížil a Frankfurt zůstal v tabulce šestý.

Domácí Freiburg poslal proti Leverkusenu po půlhodině hry do vedení krásnou ranou z přímého kopu Grifo, který se dvanáctým gólem v sezoně posunul na druhé místo v tabulce střelců. Remízu zařídil po Bakkerově milimetrovém centru "šajtlí" v 67. minutě Azmún.

Vyrovnávací gól padl minutu po Schickově příchodu na trávník. Český útočník pak mohl rozhodnout, ale v 92. minutě po Demirbayově přihrávce ze strany trefil z hranice malého vápna jen tyč těsně pod spojnicí s břevnem. Leverkusen v tabulce zůstal jedenáctý, Freiburg stála ztráta čtvrté místo, na kterém jej o bod vystřídalo Lipsko.