Úkoly pro brněnského Tijaniho? Více se sžít s týmem, zvyknout si na Šurala a vylepšit komunikaci s Berkovcem

Úkoly pro brněnského Tijaniho? Více se sžít s týmem, zvyknout si na Šurala a vylepšit komunikaci s Berkovcem

Pětadvacetiletý střední obránce Mohamed Tijani. jenž se přesunul do Brna v samotném závěru letošního přestupového okna, má za sebou první dva starty za Zbrojovku a moravský tým s ním v sestavě ještě neprohrál.

Jak zatím host z Viktorie Plzeň desátému týmu FORTUNA:LIGY pomohl? "V prvním zápase proti Baníku předvedl lepší výkon než na Bohemce, kde jsme našli pár věcí, které s ním probereme, abychom to do dalších zápasů zlepšili," uvedl v interview pro portál gol.cz hlavní kouč nováčka Richard Dostálek.

Brněnské vedení hledalo do základní sestavy právě zadáka jeho typu. Ten nyní nastupuje po boku o rok staršího středního obránce Jakuba Šurala, který vynechal v probíhající sezoně pouze jeden duel a to ještě kvůli karetnímu trestu.

Zcela stoprocentní ještě jejich spolupráce není, ale vše jde dobrým směrem. "Je silovým typem hráče s výbornou rozehrávkou. Hledali jsme hráče do základní sestavy. Momo přišel na poslední chvíli a je potřeba, aby se s týmem ještě víc sžil, aby si zvyknul na parťáka ve stoperské dvojici a aby ještě vylepšil komunikaci s gólmanem," představil jeho nejbližší úkoly Dostálek.

Kvůli lepší souhře je možné, že se bude bývalého defenzivního hráče Vyškova, Jihlavy, Liberce, Teplic i Slavie týkat také středeční čtvrtfinále MOL Cupu proti Českým Budějovicím.

Dynamo-Slavia, Sparta-Teplice, Plzeň-Olomouc. Real-Barca, Liberec-Sparta, Arsenal-Everton, Sparta B-Slavia B!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.