Inter si poradil s Lecce, úřadující mistr AC Milán prohrál ve Florencii, Barák naskočil v závěru

Úřadující mistr italské fotbalové ligy AC Milán v 25. kole po sérii tří výher prohrál na hřišti Fiorentiny 1:2. Domácí záložník Antonín Barák do zápasu zasáhl až v nastavení druhého poločasu.

Ve 14. minutě byl zápas na 60 sekund přerušen, aby přítomní vzdali potleskem hold bývalému kapitánovi Fiorentiny Davide Astorimu, který před pěti lety zemřel v 31 letech na srdeční zástavu a nosil dres s číslem 13.

Diváci na stadionu Artemia Franchiho viděli branku až v 49. minutě. Po faulu Tomoriho proměnil penaltu González. Náskok domácích zvýšil střídající Jovič, v nastavení už jen zmírnil porážku AC Hérnandez. "Rossoneri" zůstali v tabulce na čtvrtém a mají 47 body stejně jako třetí Inter Milán, který v neděli hostí Lecce. Fiorentina je dvanáctá.

Fotbalisté Bergama uhráli doma s Udine bezbrankovou remízu a počtvrté z posledních pěti zápasů nezvítězili. Záložník Lukáš Vorlický do zápasu zasáhl až v nastavení. Atalanta zůstala na šestém místě s náskokem sedmi bodů na sedmý Juventus, který má nedělní zápas s AS Řím k dobru.

Inter částečně napravil porážku z minulého kola s Boloňou a potvrdil nejlepší domácí bilanci v soutěži. V 29. minutě otevřel skóre Mchitarjan a po změně stran přidal pojistku Martínez, se 14 trefami druhý nejlepší střelec Serie A.