Brno si ze zápasu se Zlínem odneslo šrámy. Ostatní hráči musí přijmout zodpovědnost, ať nezáleží jen na jedenácti lidech, míní Dostálek

Brno si ze zápasu se Zlínem odneslo šrámy. Ostatní hráči musí přijmout zodpovědnost, ať nezáleží jen na jedenácti lidech, míní Dostálek

Trenér Zbrojovky Brno Richard Dostálek hovořil o zápase se Zlínem jako o utkání, ve kterém jeho tým ztratil dva body, navíc Zbrojovka přišla o dva hráče a se „ševci“ se rozešla smírně 1:1.

Záchranářský duel byl pro oba týmy velmi důležitý. „Zápas pro nás neměl dobrý scénář. Očekávali jsme, že na nás soupeř vytvoří tlak, tak jako v posledních zápasech, že to bude tempo zápas nahoru dolů. Dnes proti nám naopak hráli v bloku, do kterého bylo pro nás těžké se prosadit. V první půli jsme neměli kvalitu po stranách ani v přechodové fázi, navíc jsme inkasovali gól, což nás zabrzdilo. Ve druhé půli jsme postupně přidávali, šli jsme si za vyrovnáním a nakonec bod bereme, protože v nabité tabulce se každý bod bude počítat,“ okomentoval utkání Dostálek pro klubový web fczbrno.cz.

Brno se v dalším zápase bude muset obejít bez dvou důležitých hráčů. „Bude to těžké, čekají nás Teplice a pojedeme tam bez Lukáše Endla a Kuby Šurala. Šury viděl osmou žlutou kartu, Lukáš se v první půli bohužel zranil. Vypadá to na zlomenou klíční kost,“povzdechl si kouč.

„Ostatní hráči teď budou muset přijmout zodpovědnost a jejich roli zastat, aby to neleželo jen na jedenácti lidech. Šury je soubojový hráč, Endlík nám pomáhá ve vzduchu, budou chybět, ale musíme najít hráče, kteří ten zápas zvládnou,“ dodal osmačtyřicetiletý rodák z Uherského Hradiště.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.