Prekop: Když se v kabině koukneme kolem sebe, tak vidíme, že kvalitu na umístění v první šestce máme

Prekop: Když se v kabině koukneme kolem sebe, tak vidíme, že kvalitu na umístění v první šestce máme

"Klokanům" se podařilo v poprvé v historii samostatné české ligy vyhrát na liberecké půdě a asistencí na úvodní branku se na tom podílel i pětadvacetiletý slovenský forvard Erik Prekop.

Jaká byla po závěrečném hvizdu radost v kabině? "Skutečně obrovská. Věděli jsme, o co se v Liberci hrálo. Soupeři před námi ve svých zápasech zaváhali, což nám umožnilo se v případě zisku tří bodů dotáhnout na páté místo. Z tohoto úhlu pohledu jsme za výhru strašně šťastní. Až teď od tebe jsem se dozvěděl, že Bohemka čekala na výhru v Liberci tak dlouho," informoval na webu bohemians.cz bývalý útočník Trenčína, Petržalky, Interu Bratislava i Hradce Králové.

Prekopova forma není špatná. Hlavní kouč Jaroslav Veselý ho nevynechal ani v jednom ze šesti jarních soubojů a dobrý výkon podal také v rámci postupu v MOL Cupu. Že by se jednalo o životní, čili reprezentační formu? "To bych asi úplně neřekl. Takové posouzení je na jiných lidech. Já jsem hlavně rád, že po nějakých dvou týdnech jsem herně zase zpět. Na hřišti se cítím dobře, což je pro mě důležité," pronesl hráč, který v této ligové sezoně pokořil obrany Brna a Slovácka.

Vršovický klub se pohárem možná opět nastartoval a dvě venkovní výhry v řadě jsou cenné. Po několika ztrátách to může být pro kádr úleva. Potvrdit to však bude potřeba i za pár dní v Ďolíčku proti Pardubicím, které na jaře sbírají body pravidelně. "Chceme být pořád pokorní a nevyhlašovat do vzduchu nějaké cíle. Společně pochopitelně toužíme po umístění v první šestce. Když se v kabině koukneme kolem sebe, tak vidíme, že kvalitu na to každopádně máme. Mé osobní ambice směřují, abychom skončili ještě o nějakou pozici výš. Tři body z Liberce samozřejmě důležité jsou. Je ovšem nutné je za týden potvrdit také doma proti Pardubicím," uzavřel Prekop.

HRÁČ KOLA ČESKÉ LIGY: MATOUŠEK VYŘÍDIL „SVŮJ“ LIBEREC, CHRAMOSTA DALŠÍM DESETIGÓLOVÝM STŘELCEM