Doufám, že šance v áčku opět přijde, přeje si kat Bořila, Mandouse, Masopusta, Kačaraby, Traorého i Ewertona

Doufám, že šance v áčku opět přijde, přeje si kat Bořila, Mandouse, Masopusta, Kačaraby, Traorého i Ewertona
OBSAHUJE OHLASY

Sparťanskému béčku se podařilo v sedmnáctém kole F:NL opustit předposlední pozici a poskočit před Třinec i Vlašim až na třináctou pozici se stejným bodovým ziskem jako dvanáctá Opava. Mohla za to pondělní výhra 2:0 nad rezervou Slavie, kterou přikoval k poslední příčce Kryštof Daněk.

Jak se exolomoucký záložník cítil po znatelně menším zápasovém vytížení v úvodu jarní fáze? "Poslední dobou jsem toho moc neodehrál, takže jsem rád, že ta možnost hrát za béčko je. Pondělní zápas potvrdil, že se cítím dobře a doufám, že šance v áčku znovu přijde," prohlásil v interview pro web sparta.cz dvacetiletý středopolař.

V jeho případě nemuselo skončit jen u dvou vstřelených branek. Pokud by mu sedlo vše, zápas mohl klidně dohrávat jako autor čtyř tref. "Mohl jsem dát klidně pět gólů. Mrzelo mě to hodně, ale v zápase na to nemůžete dlouho myslet. Musíte to hodit za hlavu, protože se hraje 90 minut. Já jsem hrozně rád, že tam spadly dva a my bereme tři body," informoval.

Jaká může být jeho role v rámci rozestavení 3-4-3? "Jde o rozestavení, ve kterém pro mě tolik pozic není, mohu střídat střed a kraj zálohy. Teď se nejlépe cítím na pravé straně. Doufám, že tam začnu podávat lepší výkony a vrátím se zpátky do formy, jakou jsem měl na podzim," přál si pondělní hrdina.

Jak vnímal zkušené hráče v sestavě rivala v čele s vracejícím se kapitánem sešívaného prvního týmu Janem Bořilem,  Alešem Mandousem, Tarasem Kačarabou, Lukášem Masopustem, Ewertonem či Ibrahimem Traorém? "Před zápasem bylo hodně otazníků, v jaké sestavě nastoupí. Já zhruba očekával, že budu hrát na Bořila, ale nějak jsem to neřešil. Hrál jsem proti němu poprvé a jsem rád, že jsem to zvládl. Souboje s ním byly náročné, snažil jsem se držet spíše dál, abych si mohl brát balony a chodit 1 na 1, což se mi dařilo. Se svým výkonem jsem spokojený," prozradil perspektivní mladík, kterému dělali v ofenzivně společnost i Adam Karabec a Martin Minčev.

Hráč kola české ligy: Matoušek vyřídil „svůj“ Liberec, Chramosta dalším desetigólovým střelcem

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.