Nejlepší kanonýry ČFL mají Velvary a rezerva Bohemians. Favoritem na střeleckou korunu ale zůstává Voltr

Nejlepší kanonýry ČFL mají Velvary a rezerva Bohemians. Favoritem na střeleckou korunu ale zůstává Voltr

Ve FORTUNA:LIZE si pozvolna kráčí pro střeleckou korunu brněnský nestor Jakub Řezníček a ve F:NL mají ke statusu nejlepšího kanonýra nejblíž Tomáš Wágner z Příbrami, Jakub Suchan z Vlašimi a Bienvenue Kanakimana z Vyškova. Jaká je situace v ČFL?

V obou šestnáctičlenných skupinách je k tomuto datu odehráno 16 zápasů a dosavadním maximem je 13 dosažených branek Vladimíra Zemana z Bohemians Praha 1905 B a Ladislava Vopata ze Slovanu Velvary.

Devětadvacetiletý ofenzivní hráč v minulosti prošel také Sokolem Brozany, Čáslaví, Benešovem, Vlašimí, Českými Budějovicemi i Duklou a nyní ve třetí nejvyšší soutěži evidentně uplatňuje získané zkušenosti.

Na jedenácti trefách jsou v tuto chvíli hned čtyři borci včetně bývalého útočníka Sigmy a Teplic Davida Černého z Ústí nad Labem či Radka Voltra, jenž je v současnosti největší zbraní ambiciózního lídra skupiny B Viktorie Žižkov.

Jednatřicetiletý spoluhráč Michala Petráně i Václava Kadlece otevřel jarní část proti Přepeřím (3:0) dvěma přesnými zásahy a je právem považován za favorita na střeleckou korunu.

Pod televizní věží mu to evidentně sedí, protože vysoká střelecká čísla měl i během své žižkovské mise v sezonách 2013/2014, respektive 2014/2015 a do Slavie se mimochodem ve své době přesunoval právě z Viktorie. V Hradci Králové, Čáslavi, Jihlavě, Karviné, Liberci ani Příbrami nikdy tolik branek nestřílel.

Nejlepší střelci ČFL v sezoně 2022/2023 napříč skupina A i B:

13 - Ladislav Vopat (Slovan Velvary)
13 - Vladimír Zeman (Bohemians Praha 1905 B)
11 - Daniel Černý (Robstav Přeštice)
11 - David Černý (Ústí nad Labem)
11 - Jiří Sodoma (Sparta Kolín)
11 - Radek Voltr (Viktoria Žižkov)
10 - Štěpán Zahálka (Admira Praha)
10 - Tadeáš Vachoušek (FK Teplice B)

Jarolímovo předčasné stáhnutí Bořila z letenského trávníku? V rámci derby rezerv ho popichovali a provokovali...

Doufám, že šance v áčku opět přijde, přeje si kat Bořila, Mandouse, Masopusta, Kačaraby, Traorého i Ewertona