Šéfa Slavie naštvala legenda klubu a ve VIP prostorách Edenu může být pořádně dusno. Co vytýká Šmicerovi?

Šéfa Slavie naštvala legenda klubu a ve VIP prostorách Edenu může být pořádně dusno. Co vytýká Šmicerovi?

Nevyrovnané výkony Slavie, kritika veřejnosti a zbytečné ztráty bodů. Jaro se zatím ve Slavii nenese v úplně pozitivním duchu. Nervozita se odráží i na Jaroslavu Tvrdíkovi. Ten se osočil proti deníku Sport i legendě klubu Vladimíru Šmicerovi.

V médiích se objevuje čím dal častější kritika Slavie. Jestli je oprávněná, nebo ne, to je na posouzení každého. Nicméně vůbec se to nelíbí předsedovi představenstva a šéfovi Slavie Jaroslavu Tvrdíkovi.

Ten má výtky vůči médiím poměrně dlouhodobě, ale v pátek zašel dle mnohých příliš daleko.

Na svém twitterovém účtu se totiž vyjádřil ke kritice Vladimíra Šmicera, který byl deníkem Sport dotázán na současnou Slavii.

„Šmíco, mám k Tobě neskutečný respekt. Je jen málo hráčů, kteří dokázali ve 131 letech Slavie více než Ty. Nebudu s Tebou polemizovat ani o tom, zda je pravda, co píšeš. Je ale smutné, kdy a kde jsou Tvoje názory publikovány. Promiň, ale nevěřím, že by Ti tohle prošlo v Liverpoolu,“ píše Tvrdík na svém účtu.

Abychom celou věc uvedli do kontextu, tak je třeba říci, že se Šmicer vyjádřil k neustálému točení sestavou v podání Jindřicha Trpišovského. 

„Kdybych do toho mohl mluvit, devadesát procent zápasů hraju s jednou sestavou. A zbylých deset nebo pět procent namixuju podle únavy a momentálního rozpoložení. Obzvlášť v situaci, kdy Slavia není v evropských pohárech, hraje jednou týdně plus MOL Cup,“ myslí si někdejší hráč Lens či Liverpoolu.

Deník Sport navíc uvádí, že Trpišovský mění sestavu v téměř pěti případech na zápas. „Je to strašně moc. Vybral bych svoji základní sestavu, a dokud by se někdo nezranil, hrál bych jenom ji. Na kompromisy není prostor,“ dodává Šmicer.

Kdo se Spartou neudělá titul, nemá tam co dělat, říká mezi Prahou a Dubají pendlující Ivan Hašek

V podstatě se jedná o racionální názor, který sdílí většina fanoušků. A ozvali se i u daného tweetu. Padaly fráze o ztrapnění Slavie či o tom, že by si měl dát Tvrdík od sociálních sítí pauzu.

Mnozí také dodali, že co si sešívaní navařili, to také mají. Neustále skupování hráčů nebylo fanouškům moc sympatické, a to zvlášť v případech, kdy do zahraničních posil vkládá Slavie investice v hodnotě desítek milionů korun, zatímco posily z domácí scény přichází mnohdy za pakatel nebo zdarma.

První kapkou byla aféra v nedávném zápase s Libercem, kdy (s nadsázkou řečeno) nemohla hrát polovina kádru Slovanu, další kapky přicházejí nyní.

Nesmyslný přišel fanouškům i argument s Anglií. Vlastně se jedná o tuzemský oblíbený zvyk, kdy se vše ve fotbale srovnává s fotbalovou kulturou v Anglii.

Tvrdík si však za příklad vzal špatnou zemi, jelikož kritika legend ke svým klubům je na ostrovech v denním pořádku, ať už jde o podobu televizní, rozhlasovou či psanou. 

Kupříkladu Jamie Carragher, jedna z nejvýraznějších mediálních postav a legenda Liverpoolu, už v průběhu sezony poukazoval na problémy, které Reds měli. „Od začátku sezony se hráči nebyli schopni přizpůsobit intenzitě, která v lize je,“ citoval ho Daily Mirror.

Dá se předpokládat, že v sobotu, tedy v den zápasu proti Plzni, bude ve VIP prostorech v Edenu pořádně dusno. 

Není pochyb, kam půjde Slavia, hlásí Tvrdík. Trpišovský, Köstl, Houštecký, Řehák, Černý a spol. si mohou oddechnout

Foto: Profimedia