Pavard režíroval výhru Bayernu proti Augsburgu, Hložek se trefil za Leverkusen

Fotbalisté Bochumi zvítězili v předehrávce 24. kola německé ligy 2:0 v Kolíně nad Rýnem a z posledního místa tabulky se minimálně do víkendu posunuli nad sestupové pásmo. VfL si připsal výhru po čtyřech zápasech, v nichž neskóroval ani nebodoval. Adam Hložek vstřelil vítězný gól Leverkusenu na půdě Brém, kde Bayer vyhrál 3:2. Hoffenheim prohrál s Freiburgem.

Proti Bochumi se už v této sezoně kopalo dvanáct pokutových kopů, ale první vlastní penalty se sestupem ohrožený tým dočkal až dnes. Kevin Stöger ji v 9. minutě proměnil a otevřel skóre. Vítězství hostů pečetil po nacvičeném signálu při zahrání volného kopu v 76. minutě Erhan Mašovič.

Bochum poskočila z osmnáctého místa na čtrnácté, na trio týmů na posledních třech pozicích má náskok tří bodů. Kolín je po zisku jednoho bodu ze čtyř utkání dvanáctý s pěti body k dobru na svého dnešního přemožitele.

Fotbalisté Bayernu Mnichov po postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů ovládli ve 24. kole německé ligy přestřelku s Augsburgem a po výhře 5:3 si upevnili vedení v soutěži. V čele pořadí šel bavorský velkoklub do dvoubodového trháku, protože druhý Dortmund jen remizoval ve vestfálském derby s domácím Schalke 2:2. Na třetí místo před Union Berlín, který bude hrát až v neděli, se posunulo Lipsko po jasném domácím vítězství 3:0 nad Mönchengladbachem.

Augsburg šel na hřišti lídra do vedení už ve třetí minutě, ale favorit do přestávky otočil skóre čtyřmi góly. Dva dal francouzský krajní obránce Pavard, který ve 150. utkání v bundeslize zažil první dvoubrankový zápas. Po změně stran přidal z penalty druhý gól také hostující Berisha a snížil na 2:4, ale Bayern znovu odskočil a výhru si pohlídal.

Dortmund, který v týdnu vypadl z Ligy mistrů, neuspěl v domácí soutěži po osmi výhrách. Hosté dvakrát vedli, ale v 79. minutě rozhodl o dělbě bodů hlavičkou Karaman. Za Schalke odehrál celý zápas reprezentant Král a klubu z Gelsenkirchenu stačil bon k posunu na předposlední místo.

Lipsko se naladilo na odvetu osmifinále Ligy mistrů s Manchesterem City. Góly padaly až po změně stran a až poté, co Blaswich chytil penaltu hostujícího Pléy. Vzápětí poslal domácí do vedení Werner střelou o břevno, Forsberg poté na rozdíl od soupeře využil výhodu pokutového kopu a prosadil se ve čtvrtém utkání za sebou. Výsledek zpečetil Gvardiol.

Až ve druhém poločase se měnilo skóre i ve Frankfurtu. Šestý tým tabulky doma jen remizoval 1:1 se sestupem ohroženým Stuttgartem. Eintracht neudržel vedení a před středeční odvetou osmifinále LM s Neapolí v lize nevyhrál potřetí za sebou.

Mohuč po čtyřech výhrách za sebou hrála 1:1 v Berlíně s Herthou, která se udržela o bod před Stuttgartem na posledním místě v tabulce, jež dává jistotu záchrany. Hosté brzy prohrávali a bod sedmému týmu ligy zařídil druhou brankou od příchodu ze Štrasburku Ajorque.

Před 41.000 diváky na brémském Weserstadionu se vedení ujali domácí. Ve 30. minutě se po kombinaci prosadil Ducksch. O čtyři minuty později vyrovnal Bakker a v 56. minutě Frimpong dostal Bayer do vedení. Jeho střela se za Pavlenkova záda dostala za výrazného přispění teče obránce Starka.

Vítězný gól zařídil Hložek hlavou v 83. minutě po centru z levé strany. Porážku Brém pak ještě zmírnil z penalty nejlepší ligový střelec Füllkrug. Brémy prohrály podruhé za sebou a jsou jedenácté. Leverkusen potřetí v řadě neprohrál a je devátý se ztrátou šesti bodů na pohárové příčky.

Fotbalisté Hoffenheimu se po prohře 1:2 na hřišti Freiburgu propadli na poslední místo, Pavel Kadeřábek odehrál v dresu hostů celé utkání.

Freiburg začal opatrně, i tak brzy vedl. Po přihrávce od Grifa se srazili brankář Hoffenheimu Baumann a obránce Brooks. Z toho těžil Eggestein a skóroval poprvé od prosince 2021. Krátce po pauze vyrovnal Stiller. V 84. minutě dostal druhou žlutou kartu obránce Kabak a o pět minut později domácí přesilovku využili. Do centru Weisshaupta se položil Doan a zpečetil sedmou porážku Hoffenheimu ze sedmi zápasů pod novým koučem Matarazzem.

Union Berlín remizoval na hřišti Wolfsburgu 1:1. Bývalý lídr tabulky počtvrté v řadě nezvítězil a je čtvrtý. Skóre se měnilo až v 72. minutě. Domácí Guilavogui ve vápně přišlápl Lajdúního a penaltu proměnil Juranovič. Skvěle chytajícího Rönnowa v brance Unionu nakonec prostřelil šest minut před koncem po dvou minutách na hřišti střídající Wimmer.

Bundesliga - 24. kolo:

Kolín nad Rýnem - Bochum
Branky: 0:2 9. Stöger z pen., 76. Mašovič

Bayern - Augsburg 5:3
Branky: 15. Cancelo, 19. a 35. Pavard, 45. Sané, 74. Davies - 2. a 60. z penalty Berisha, 90+3. Cardona

Frankfurt - Stuttgart 1:1
Branky: 55. Rode - 75. Silas

Hertha - Mainz 1:1
Branky: 18. z penalty Ngankam - 57. Ajorque

RB Lipsko - Gladbach 3:0
Branky: 57. Werner, 71. z penalty Forsberg, 80. Gvardiol

Schalke - Dortmund 2:2
Branky: 50. Bülter, 79. Karaman - 38. Schlotterbeck, 60. Guerreiro