Hráč kola: Jawo naplňuje představy boleslavských fandů, Lingr vyvolal lítost. Čím na Hané boduje Vodháněl?

HRÁČ KOLA

Lamin Jawo navázal na trefu ze Slovácka a v domácím duelu s libereckým Slovanem udeřil hned dvakrát. Díky jeho povedenému výkonu tak Mladá Boleslav svého soka rozstřílela poměrem 4:0 a exzlínský dlouhán začíná naplňovat svůj potenciál. Vynikajícím výkonem zařídil tři body Sigmě Jan Vodháněl, mezi nejlepší hráče 23. kola FORTUNA:LIGY musíme zcela jistě zařadit také Jana Kuchtu a Ondřeje Lingra, který po příchodu na hřiště jednoznačně oživil hru Slavie a ve šlágru kola proti úřadujícímu mistrovi si zapsal také vítěznou trefu.

Lamin Jawo (FK Mladá Boleslav)

Sedmadvacetiletý Lamin Jawo odehrál na podzim šestnáct zápasů v dresu Zlína a připsal si tři branky. Stejnou bilanci má ve čtyřech duelech po přestupu do Mladé Boleslavi.

Po trefě do sítě Slovácka zaznamenal dvě branky v nedělním utkání proti Liberci a stal se hlavní hvězdou střetnutí. První trefu obstaral Jawo už ve 4. minutě. Po rohovém kopu Matějovského a hlavičce Kubisty přehodil gólmana Vliegena a poslal Bolku do vedení. O patnáct minut později se mohl radovat z druhého zásahu, Jeden z nejstarších ligových matadorů Matějovský jej tentokrát našel z rohového kopu přímo.

„Nebyl jsem dobrý při standardních situacích. Je to zásluha trenérského týmu, že se nám nyní standardky tak daří. Doufám, že nám to tak půjde i nadále. Pokud vstřelím deset dvanáct branek v sezóně, bude to pro mě perfektní," hodnotil spokojený Gambijec, který ještě v úvodu měsíce hovořil tom, že je produktivita jehou současnou slabinou a neměla by být...