Řezníček o národním mužstvu: Není to tak, že bych z toho nespal. Nepřišlo to a myslím, že to už ani nepřijde

Řezníček o národním mužstvu: Není to tak, že bych z toho nespal. Nepřišlo to a myslím, že to už ani nepřijde

Zatímco Michal Ševčík zatím na jaře nenavázal na hodně úspěšný podzim a v tabulce produktivity už vypadl i z první desítky, jeho mnohem zkušenější spoluhráč Jakub Řezníček pokračuje v "krasojízdě" a k tomuto datu bezpečně vévodí jak tabulce nejlepších střelců, tak žebříčku nejproduktivnějších hráčů, když se podepsal již pod 19 tref Zbrojovky.

A přitom čtyřiatřicetiletý forvard se sedmatřicítkou na zádech čekal na první trefu jara tři zápasy. Od té doby je však neudržitelný, v posledních čtyřech utkáních rozvlnil síť hned pětkrát a celkem už tak je na 16 brankách, díky čemuž má čtyřgólový náskok na druhého sparťana Tomáše Čvančaru.

Soubor Richarda Dostálka navíc ve zmíněných čtyřech duelech pokaždé bodoval a na tom, že si udržuje odstup od kritických vod, má největší podíl právě životní ročník prožívající Řezníček, jemuž už chybí do Klubu ligových kanonýrů pouhých pět přesných zásahů.

"Týmový úspěch je důležitý, ale tohle samozřejmě také vidím a sleduju. Jsem tam, chtěl bych tam zůstat, ale nebude to nic jednoduchého. Jsou tam borci, kteří to teď sypou, třeba ve Spartě dávají každý zápas góly, možná mě někdo předhoní," pronesl na webu fczbrno.cz Řezníček, jenž si tedy stále ještě nemyslí, že by bylo ohledně kanonýrů rozhodnuto.

Na pozápasové tiskové konferenci na teplických Stínadlech dokonce opět padl - stejně jako v zimní přestávce - dotaz na jeho reprezentační sen. Bývalý hráč Sparty, Plzně i Lokerenu reprezentoval rodnou zemi v mládežnických kategoriích včetně jednadvacítky, vystoupení za áčko se však nikdy nedočkal.

Pravdou je, že momentálně nemá v rámci nejvyšších soutěží na kontě více branek žádný jiný český útočník a pokud bude Jaroslav Šilhavý sahat v rámci nejbližšího mezinárodního srazu do FORTUNA:LIGY a vynechá ho, vždy zvolí méně produktivnějšího muže...

"To jsme řešili minule, nepřišlo to a myslím, že to už nepřijde. Smířil jsem se s tím už v té zimě, kdy jsem cítil asi největší šance. Teď už taková asi není, neřeším to a není to tak, že bych z toho nespal,“ uzavřel Řezníček.

Pět událostí 23. kola: Nejlepší kanonýr ligy obral Frťalu o vítěznou premiéru, Čmelík napodobil Filla a Čvančara blízko dalšímu rekordu