Nejzajímavější cizinci ve druhé lize: bosenské číslo 99, host z Ghany i kometa z Vyškova

Nejzajímavější cizinci ve druhé lize: bosenské číslo 99, host z Ghany i kometa z Vyškova

Ač to může znít s podivem, něco na tom bude. V druhé lize hraje snad více zajímavých cizinců než mezi elitou. O tom, že se zahraničním hráčům daří, dokazují i časté nákupy prvoligistů. Koho by si mohli pořídit v létě?

Mnohdy je slyšet naříkání, že trh v Česku je přebraný a není kde brát. Když se však podíváme do druhé ligy, najdeme hned několik zajímavých hráčů. 

A o tom, že se vždycky někdo dívá, hovoří i nedávné přestupy nadaných hráčů, kteří se z druhé ligy posunuli do té první. Většinou jde o cizince, jelikož české mladíky si elitní kluby většinou stahují ihned pod sebe. 

Naopak borci jako BabacarSy či Seung-bin Kim mají zajímavé přestupy za sebou. Jeden do Slavie, jeden do Slovácka. Kdo by je v létě mohl následovat?

4) Amar Memič

V lednu oslavil dvaadvacet let, nicméně stále se jedná o mladého hráče, který má vše před sebou. Memič pochází z Bosny a Hercegoviny a od léta působí v Karviné.

Předtím působil v první slovinské lize, odkud odešel zdarma právě do Slezska. Zajímavé přitom je, že v době přesunu činila jeho hodnota dle webu transfermarkt.com 350 tisíc eur, podobná hodnota nyní svítí například u Vechety ze Slovácka. 

Při příchodu do Karviné si vybral bývalý hráč NK Bravo či FK Radnik Hadžici číslo 99 a sportovní ředitel MFK Lubomír Vlk o něm prohlásil, že je to rychlostní typ, který umí jeden na jednoho a může hrát na křídle i ve středu.

Na kontě má sice jen dvě branky, nicméně potenciál v něm rozhodně dřímá.

Foto: MFK Karviná