Tah na branku je mi vlastní, ač u toho nemusím vypadat úplně hezky, hlásí "Roberto Carlos z Ďolíčku"

Tah na branku je mi vlastní, ač u toho nemusím vypadat úplně hezky, hlásí "Roberto Carlos z Ďolíčku"

Bohemians Praha 1905 jsou teprve druhým týmem, jemuž se na jaře podařilo zdolat zajímavě hrající Pardubice v čele s Dominikem Janoškem a Michalem Hlavatým.

Nejlepším hráčem "Klokanů" byl vršovickými fanoušky zvolen Daniel Köstl, jenž obdržel jednatřicet procent všech hlasů a poměrně s přehledem za sebou nechal jak brankáře Martina Jedličku, tak záložníka Michala Berana.

Podobné ocenění se mu podařilo získat vůbec poprvé. "Moc mě to těší. Fotbal je ale týmový sport a já jsem šťastný především z toho pohledu, že jsme zápas zvládli za tři body. Nějaká individualita z dobrého týmového výkonu většinou vždycky vypadne. Těch osobních výkonů bylo v zápase víc. Jsem ale pochopitelně rád, že si lidé nakonec vybrali právě mě. Pak si sošku někam vystavím," prozradil v interview pro stránky bohemians.cz čtyřiadvacetiletý odchovanec Sparty.

V jarní části se mu mimořádně daří z pozice pravého halfbeka. A ono místo mu našel hlavní kouč Jaroslav Veselý. "Myslím, že dlouhodobě mám v sobě vlohy pro podporu ofenzivy. Nebojím se vystřelit, dle mého názoru mám i slušné centry a vlastní je mi také tah na branku. Někdy u toho sice nevypadám úplně hezky, jindy to zase vyjde dle představ. Doufám, že v nastoleném trendu budeme jako tým pokračovat, bude se dařit nadále celému kolektivu, ale i mně osobně," doplnila opora momentálně čtvrtého celku FORTUNA:LIGY.

Z tribun u Botiče bylo dokonce možnost zaslechnout velmi lichotivé označení "Robert Carlos z Ďolíčku". Jak se mu podobná přirovnání poslouchají? "On je absolutní fotbalovou legendou. Oproti mě má nějakých 170 centimetrů a lýtka jako zvony. Z té fyzické stránky si asi nejsme úplně podobní. Kdyby se mi povedlo mít takovou kariéru, jako měl on, tak budu spokojený," zakončil bývalý hráč Slovanu Liberec s třiadvacítkou na zádech.

Trenér Bílek poslal svůj tým na popravu, pohřbil šance na vítězství. Ve hře Baníku nevidím žádný systém, říká expert Pulpit