Darida? Fanoušci Arisu ho milují a spoluhráči respektují. Rozpoznali jeho osobnost, vůdcovství i vliv na hru týmu

Darida? Fanoušci Arisu ho milují a spoluhráči respektují. Rozpoznali jeho osobnost, vůdcovství i vliv na hru týmu

Současná česká stopa v Arisu Soluň, což je aktuálně pátý tým řecké Super League 1, je poměrně výrazná. Stoper Jakub Brabec prodloužil v posledních dnech kontrakt až do roku 2026 a záložník Vladimír Darida už se zařadil k největším osobnostem mužstva, jehož součástí jsou i známé ofenzivní tváře jako Iturbe či Gervinho.

Forma by byla. V posledních pěti soutěžních duelech se bývalý středopolař Herthy Berlín či Freiburgu zapsal do statistik vždy. Ať už šlo o gól či asistenci a z Řecka na něj jde výhradně chvála...

"Takhle dobrého jsem ho v bundeslize neznal. Mám na mysli to, jak blízko bráně se pohybuje. Není to jen o gólech, které střílí, ale o celkové reakci. Pořád je blízko tomu, aby skóroval," ocenil někdejšího reprezentačního kapitána serverem sport.cz citovaný bývalý reprezentant Řecka Demis Nikolaidis, jenž svého času prošel AEK Atény i Atlétikem Madrid.

Podle novináře Vasilise Vlachopoulose prokázal své schopnosti od prvního momentu. K neustálému pohybu, což je u něj standard, přidal na nové adresee i další věci. "Hraje, jako kdyby byl v tom týmu už pět let a ukazuje, že dobrý hráč nepotřebuje čas, aby se prosadil. Samozřejmě že je už klíčovým hráčem Arisu, U spoluhráčů má respekt. Rozpoznali jeho osobnost, vůdcovství, vliv na hru týmu. Každý poslouchá, když mu něco říká nebo radí. Je to lídr. Pohybuje se blízko brány soupeře, pořád je připraven střílet, to je velice důležité. Mužstvu dodal energii, rychlost, svou osobnost, čtení hry, správná rozhodnutí během hry. Typický hráč box to box, takového Aris neměl," upozornil na sport.cz žurnalista z rádia Metropolis.

A na své straně už má i horkokrevné fanoušky Arisu. "Nejenže ho respektují, oni ho milují. Kvůli tomu, co předvádí na trávníku, je to však logické," uzavřel odborník.

V neděli 19. března přivítá Aris v městském derby lépe postavený PAOK, který je v tabulce o příčku před ním. Prodlouží si ostřílený Darida svou produktivní sérii, jež u něj nebývala zvykem, také proti mírnému favoritovi?

Dvojitá oslava! Slovenského šikulu čeká titul, teď slaví novou smlouvu