Nejsme v domácím prostředí a v Boleslavi bude hodně příznivců Sparty, jsou si vědomi v Hradci

Nejsme v domácím prostředí a v Boleslavi bude hodně příznivců Sparty, jsou si vědomi v Hradci

V sobotu se dostaví do mladoboleslavské Lokotrans arény Sparta. Nepřijede tam však kvůli středočeské družině Pavla Hoftycha, nýbrž kvůli východočeskému týmu, nad nímž bdí Miroslav Koubek, Milan Poštulka, Stanislav Hejkal a spol.

I když je Hradec v tabulce díky jednatřiceti získaným bodům sedmý a na první šestku ztrácí jen dva body, pořád myslí zejména na jistotu záchrany a udržení elitního statusu...

"Sparta má asi nejlepší formu ze všech týmů v lize. My ale máme spočítáno, kolik bodů potřebujeme k záchraně a nemůžeme se ohlížet na to, s kým zrovna hrajeme. Potřebné body bychom rádi získali co nejdřív, abychom měli klid. Takže i do utkání se Spartou půjdeme s tím, že chceme na naše konto něco přidat," avizoval na webu fchk.cz hradecký asistent Hejkal.

Nejbližší soupeř "Votroků" má v kádru rozjeté hráče jako Kuchta, Čvančara či Krejčí. "Sparta se v průběhu podzimu konsolidovala systémově, začalo jim to klapat, rozehráli se klíčoví hráči. K těm největším jménům bych přidal Haraslína. Navíc můžou více než kvalitně dostřídat – Minčev či Daněk jsou neskutečně kreativní borci, spočívá v nich obrovská ofenzivní síla, takže si na ně musíme dát pozor," varoval odborník, jenž svého času pracoval právě na Letné.

Kulisa by měla být skvělá i díky očekávané početné návštěvě z metropole. "Každý člověk, který dělá fotbal, žije právě pro takové zápasy. V prvním kole se Slavií jsme měli vyprodáno, což bylo skvělé. Atmosféra posouvá utkání někam výš, hraje se vám mnohem lépe, než když na zápas přijde minimum diváků. Jsme si vědomi, že nejsme v domácím prostředí, ale v neutrálním. Víme, že naši fanoušci to za námi mají daleko, a že tam bude hodně příznivců Sparty. My ale budeme rádi za každého diváka, který dorazí," uzavřel třiapadesátiletý kouč, jenž před příchodem do realizačního týmu Hradce vedl Teplice.

TOP 10 rozdílových mužů FORTUNA:LIGY, kteří se mohou pochlubit nejčastějším ziskem ocenění "hráč zápasu"

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.