TOP 10 rozdílových mužů FORTUNA:LIGY, kteří se mohou pochlubit nejčastějším ziskem ocenění "hráč zápasu"

TOP 10 rozdílových mužů FORTUNA:LIGY, kteří se mohou pochlubit nejčastějším ziskem ocenění "hráč zápasu"

Pokud jde o rozdílové hráče, ofenzivně laděné borce jde posuzovat podle branek či asistencí, brankáře podle úspěšnosti zákroků, záložníky podle odebraných míčů či přihrávek do gólových šancí a obránce podle vyhraných soubojů. Velmi dobrým ukazatelem je však i cena pro "Hráče utkání". Pakliže ji někdo získá opakovaně a ono číslo se nezastaví jen na na dvou či třech zazářeních, je evidentní, že nejde o náhodu a že je pro své mužstvo klíčovým mužem, který si často ukradne celé klání pro sebe. Po třiadvaceti kolech FORTUNA:LIGY si to o sobě může říci těchto deset fotbalistů...

10 - Srdjan Plavšič (Baník OSTRAVA)

Ostravský host ze Slavie je ve Slezsku vidět více než dost. Ačkoliv nasbíral k tomuto datu jen 15 ligových startů, hráčem zápasu byl dle dostupných údajů ze serveru fortunaliga.cz vyhlášen hned desetkrát. O jeho statusu rozdílového hráče Baníku tak není nejmenších pochyb.

Jakožto křídelník se podílel na šesti brankách svého mužstva (3 branky a stejném počtu asistencí, s tím, že průměrně vyšle za zápas na soupeřovu svatyni dvě střely. Přihrávek do gólové šance vygeneroval dvacet a úspěšných driblinků zvládl čtyřiašedesát.

9 - Mojmír Chytil (Sigma OLOMOUC)

Devětkrát byl vyhlášen mužem utkání budoucí slávista a současný nejlepší kanonýr Sigmy Mojmír Chytil, který šel v rámci této sezony do akce dvaadvacetkrát, s tím, že onu důvěru přetavil v rámci FORTUNA:LIGY v devět gólů a jednu přihrávku.

Pokud jde o střelecké pokusy, k tomuto datu jich zvládl devětačtyřicet a jeho úspěšnost střelby činí 18,4 procent. Vzhledem k tomu, že je tím, který má stát na konci všech akcí a tým by mě hrát právě na něj, určitě není špatných ani 17 přihrávek do gólových šancí.

Foto: SK Sigma Olomouc