Plzeň nechá fandy nahlédnout do zákulisí Ligy mistrů i celého klubu. Šádek měl ze "Zázraku ze Západu" husí kůži

Plzeň nechá fandy nahlédnout do zákulisí Ligy mistrů i celého klubu. Šádek měl ze "Zázraku ze Západu" husí kůži
OBSAHUJE VIDEO

Plzeň na páteční tiskové konferenci představila šestidílnou dokumentární sérii "Zázrak ze Západu", mapující loňský úspěšný rok klubu. Fanoušci si díky ní mohou připomenout cestu Viktorie za šestým ligovým titulem a čtvrtou účastí ve skupině Ligy mistrů. Dokument v režii Petra Větrovského nabídne i exkluzivní záběry či rozhovory ze zákulisí.

Svěřenci trenéra Michala Bílka v uplynulé sezoně nečekaně po čtyřech letech ovládli nejvyšší soutěž o sedm bodů před obhájcem titulu Slavií. Následně zvládli tři předkola Ligy mistrů, když postupně vyřadili HJK Helsinky, Šeriff Tiraspol a Karabach. Navíc v šesti zápasech neprohráli, přičemž pět z nich vyhráli.

Los však Plzni přisoudil papírově nejtěžší skupinu s Bayernem Mnichov, Barcelonou a Interem Milánem. Viktoria prohrála všech šest utkání se skóre 5:24. Jako jediná v aktuální sezoně Ligy mistrů ale skórovala proti Bayernu při domácí porážce 2:4. Úřadující německý šampion v ostatních sedmi duelech neinkasoval. Účastí ve skupinové fázi prestižní soutěže vydělal západočeský klub téměř půl miliardy korun.

"Celý rok 2022 byl z pohledu Viktorie naprosto výjimečný. Zisk šestého mistrovského titulu, neuvěřitelná cesta kvalifikací a následné duely s Barcelonou, Bayernem a Interem nám všem přinesly obrovskou vlnu zážitků a emocí, které poodhalíme a necháme fanoušky nahlédnout do zákulisí těchto zápasů a celého klubu. Již při zhlédnutí prvních ukázek jsem měl opět husí kůži a vyvolávalo to ve mně velké emoce," řekl majitel a generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Dokument bude mít televizní premiéru v pondělí 24. dubna na O2 TV Sport.

TOP 10 rozdílových mužů FORTUNA:LIGY, kteří se mohou pochlubit nejčastějším ziskem ocenění "hráč zápasu"

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.