Sladkosti do auta a pizzy před zápasem? To vše je dávno pryč. Kušej už se v životosprávě drží, jak má...

Sladkosti do auta a pizzy před zápasem? To vše je dávno pryč. Kušej už se v životosprávě drží, jak má...

Od zimní přestávky je součástí domácího prvoligového dění také dvaadvacetiletý ofenzivní hráč Vasil Kušej, jehož si Mladá Boleslav pořídila v druholigovém Prostějově a pro bývalého hráče Ústí nad Labem, Dynama Drážďany či Wackeru Innsbruck se jedná o premiérové angažmá mezi elitou.

Ještě pár let zpět ale nebojoval současný český reprezentant do jednadvaceti let pouze s obránci soupeře, nýbrž i s vlastní váhou, se kterou měl kvůli špatné stravě dlouhodobé potíže...

Po oněch zkušenostech s horší životosprávou nyní nekonzumuje devadesát procent věcí, co existují. "Dřív jsem jedl víc ve fast foodech, neuvědomoval jsem si to. Nebo když jsme jeli na trénink, kupovali jsme si sladkosti do auta. Když jsme spali v Drážďanech, chodili jsme zase s klukama před zápasem na pizzu," zavzpomínal v podcastu Bodlo svěřenec kouče Pavla Hoftycha.

Ke změně došlo v době, kdy byl zapůjčen v Rakousku, kde už to se svou nepříliš vhodnou stravou neustál. "Když jsem se vrátil, s bývalou přítelkyní jsme si řekli dost. Oba jsme se v tom posunuli. Doteď si jedu to svoje, držím se, jak mám," pochlubil se spoluhráč Matějovského, Skaláka či Škody, který na jaře naskočil do všech sedmi dosavadních zápasů.

Protože patří k drobným hráčům, každý kilogram navíc byl vidět. Poté, co shodil sedm kilo, už se mu však váha daří držet na stejné hodnotě a to díky dobré hlavě. "Vím, že jakmile to budu přehánět, vše půjde dolů. To já jednoduše nechci. Udělal jsem dobrý krok, chci se ho držet. Nechci polevit," doplnil Kušej, mezi jehož profesní sny patří štace v bundeslize či LaLize.

TOP 10 rozdílových mužů FORTUNA:LIGY, kteří se mohou pochlubit nejčastějším ziskem ocenění "hráč zápasu"

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.