Ibrahimovič se stal nejstarším střelcem Serie A, AC Milán ale prohrál v Udine. Ostře sledovaná nedělní derby ovládl Juventus a Lazio

Zlatan Ibrahimovič se díky proměněné penaltě stal nejstarším střelcem v historii italské fotbalové ligy, víc důvodů k radosti v utkání 27. kola Serie A ale neměl. Mistrovský celek prohrál 1:3 v Udine, které se dočkalo první letošní domácí výhry. Atalanta na Gewiss Stadium těžila z převahy až v druhé půli, kdy otočila utkání s Empoli na konečných 2:1. Neapol nadělila Turínu čtyřgólový příděl. Na výhře 4:0 se dvěma trefami podílela nigérijská kometa Osimhen. Bitvu o Řím ovládlo podruhé v sezoně Lazio, které potrestalo brzké vyloučení Ibañeze a zvítězilo 1:0. Stejný poměrem ovládl Derby d'Italia Juventus. Večerní zápas na horké milánské půdě rozhodl Kostič.

Udine doma dokázalo v lize zvítězit naposledy v září nad Interem a sérii teď ukončilo proti druhému milánského gigantovi. Už v 9. minutě na skrytou střelu Pereyry brankář Maignan vůbec nezareagoval, ale v nastavení první půle dostali hosté výhodu penalty. Ibrahimovic, který poprvé v sezoně nastoupil v základní sestavě, ji proměnil a ve věku 41 let a 166 dní překonal rekord soutěže. Domácí tým ale ještě před přestávkou stihl jít znovu do vedení, poté co se po přesné přihrávce Successe prosadil Beto. V druhém dějství potvrdil výhru Ehizibue.

Fotbalisté Neapole v italské lize zvítězili na hřišti FC Turín hladce 4:0 a vedou tabulku o 21 bodů před Interem Milán, který večer hostí Juventus. Dvěma góly se na výhře hostů podílel nigerijský útočník Osimhen, který dal v této sezoně Serie A už 21 branek. Vyrovnal tím počin Kamerunce Samuela Eto'a z ročníku 2010/11. Více gólů žádný africký fotbalista v jedné sezoně italské ligy nenastřílel. Právě nejlepší střelec soutěže Osimhen otevřel v Turíně skóre a ještě před poločasem zvýšil Gruzínec Kvaratskhelia . Třetí gól Neapole dokumentoval pohodu svěřenců Luciana Spallettiho. Kvaratskhelia odstartoval kombinaci patičkou na Oliveru, který centrem našel na zadní tyči Osimhena, jenž přidal další gól. Na konečných 4:0 zvýšil po Kvaracchelijově přihrávce Ndombélé. Gruzínský záložník překonal ve své premiérové sezoně v Serii A hranici deseti branek i asistencí, což se v nejlepších pěti evropských ligách naposledy povedlo Brazilci Diegovi v sezoně 2006/07 v dresu Brém. Turínu stále chybí český obránce David Zima kvůli zraněnému kolenu.

Atalanta prohrávala po zásahu Ebuehiho, ale po přestávce zásluhou De Roona a Höjlunda skóre otočila. Bergamo se dočkalo první výhry po sérii čtyř utkání, v nichž získalo jen bod a třikrát vyšlo střelecky naprázdno. Fiorentina porazila Lecce 1:0 díky vlastnímu gólu Galla z 27. minuty. Antonín Barák odehrál za vítěze 85 minut.

AS hrál od 32. minuty v deseti, když byl po druhém napomenutí vyloučen Ibaňez. Jediná branka utkání padla v 65. minutě, kdy se po rychlé kombinaci prosadil Zaccagni. Italský záložník se s devíti góly dotáhl na nejlepšího týmového střelce Immobileho. Lazio zvítězilo v obou ligových derby poprvé od sezony 2011/12.

Juventus se na hřišti Interu ujal vedení ve 23. minutě. Na hranici vápna se k míči dostal Kostič a brankář Onana ho špatným postavením vybídl ke střele na zadní tyč. Juventus vyhrál obě utkání s "Nerazzuri" v ligové sezoně s čistým štítem, což se mu podařilo poprvé od sezony 1976/77. "Bianconeri" jsou sedmí a na pohárové příčky ztrácejí sedm bodů.