Ronaldo si po osmi brankách z venkovních hřišť otevřel střelecký účet také na domácím stadionu. Pak přenechal penaltu spoluhráči

Cristiano Ronaldo se v saúdskoarabské lize zaskvěl dalekonosnou vyrovnávací střelou z přímého kopu a chvíli poté se vzdal možnosti dokonat obrat z penalty, kterou přenechal spoluhráči. Brazilec Anderson Talisca pokutový kop proměnil a an-Nasr se po výhře 2:1 nad Abhou udržel s jednobodovou ztrátou za vedoucím Ittihádem ve hře o první titul od roku 2019.

Ronaldo od hattricku proti Damacu tři zápasy nedal gól, ale tentokrát byl opět za hrdinu a navíc se dočkal premiérové trefy na domácím stadionu. Jeho tým až do 78. minuty prohrával, než portugalský kanonýr dělovkou z bezmála třiceti metrů k tyči přes špatně postavenou zeď vyrovnal.

Sám pak mohutně povzbuzoval frenetické publikum, ale když dostal jeho tým možnost zápas rozhodnout z penalty, na šanci zaokrouhlit počet branek v soutěži na deset rezignoval a přenechal míč Taliscovi. Nejlepší týmový střelec, který hrál poprvé po zranění od začátku zápasu, čtyři minuty před koncem utkání nezaváhal a vstřelil 14. gól v sezoně. Ronaldo byl jedním z prvních gratulantů a obrat spolu bouřlivě oslavili.

"Je to vzájemný respekt, jsme jeden tým a chováme se jako rodina," řekl Talisca televizi SSC. "Bylo to od něj (Ronalda) něco mimořádného. Ale nejdůležitější je tým, vše děláme ve prospěch klubu a je jedno, jestli jsem to já, nebo jiný hráč, důležité je dávat góly," citovala druhého nejlepšího střelce soutěže agentura Reuters.