Věřím, že ještě budu v Luzernu pár let pokračovat, hlásí Frýdek a trenérsky už vypomáhá v klubové juniorce

Věřím, že ještě budu v Luzernu pár let pokračovat, hlásí Frýdek a trenérsky už vypomáhá v klubové juniorce

Vítěz Švýcarského poháru z roku 2021 Martin Frýdek hraje nyní v Luzernu výhradně levekého beka a je za to rád. Na onen post si zvykl, cítí se na něm dobře a naučil se i herní automatismy.

"Když s vámi hýbají každý zápas jinam, pravé křídlo, levé křídlo, pravý bek, levý bek, defenzivní štít, stoper, tak je to samozřejmě složitější," zavzpomínal na sparťanské časy co nevidět jednatřicetiletý exreprezentant, jehož vyjádření nabídl magazín Gôl.

Ten má na švýcarské půdě smlouvu do června 2024, s tím, že za pár měsíců by se mohl rozjet dialog o dalším prodloužení spolupráce, jež trvá již od října 2020. "Necháváme to spíš až na léto, kdy budeme řešit co a jak dál. Doufám, že se domluvíme. Co se bavíme, tak jsou se mnou v klubu spokojeni, vědí, že bych chtěl co nejdéle zůstat jak v Luzernu, tak ve Švýcarsku. Věřím, že zde budu ještě pár let pokračovat," zaznělo z úst exletenského borce, jenž dříve prošel také Senicí či Slovanem Liberec.

Setrvání v západní Evropě je něco, co by bral všemi deseti a s rodinou by chtěl zůstat žít v zemi helvétského kříže co nejdéle. "Kdyby se to podařilo skloubit i s prací a občas přijet do Česka. Kvůli dětem, jazykům, i jejich budoucnosti. Líbí se nám tady a úplně vracet se nám nechce. Je tady nejen krásná příroda, ale i příjemné žití a nastavená pravidla ve společnosti, která se dodržují. Zamlouvá se nám, že bydlíme v přírodě, trochu sice na vesnici, ale je tam klid. Oba se ženou jsme víc vyrůstali na vesnici trochu od Prahy, takže jsme spokojeni víc tady než někde v centru města," ozřejmil starší bratr Christiana Frýdka.

Syn vicemistra Starého kontinentu z roku 1996 už se dokonce začíná připravovat na časy, které budou následovat po ukončení hráčské kariéry. Třikrát týdně už totiž v roli asistenta trenéra vypomáhá v šestnáctce Luzernu a momentálně má za sebou již třetí dvoudenní cyklus trenérské B-licence, který absolvoval v Praze na Motorletu.

"Chtěl bych fotbal vidět i z jiného než hráčského pohledu, nabírat zkušenosti, abych věděl, co budu chtít v budoucnu dělat. Jestli to bude trenéřina nebo něco jiného ve fotbale, ve kterém bych chtěl po skončení kariéry zůstat," nastínil svou budoucnost.

Sparta má opravdu velkou šanci na titul, tvrdí Čech, který přichází na chuť trénování