Švenger? Takového parťáka bych přál každému. Spoustu mě toho naučil, pomáhá mi, vysvětluje, líčí dvojka Žižkova

Švenger? Takového parťáka bych přál každému. Spoustu mě toho naučil, pomáhá mi, vysvětluje, líčí dvojka Žižkova

Simon Slanina už je součástí struktur Viktorie Žižkov čtyři roky a do nyní třetiligového áčka se dostal po naprosto přirozené cestě - přes sedmnáctku, osmnáctku, dorost i béčko.

Aktuálně ve třetí městské části metropole kryje záda šestatřicetiletému Milanu Švengerovi, který má za sebou štace ve Spartě, Senici, Vlašimi, Bohemians 1905, Příbrami i Zlíně.

O patnáct let starší brankář si drží solidní formu a mladšího a hladovějšího kolegu zatím mezi tři tyče ne a ne pustit. "Milanovy kvality musí každý respektovat, chytá skvěle a když je potřeba, drží nás. Má odchytán ranec zápasů. Já musím být trpělivý, makat a čekat na šanci. Švengimu vděčím za hodně, takového parťáka bych přál každému. Spoustu mě toho naučil, pomáhá mi, vysvětluje," ocenil konkurenta webem fkvz.cz citovaný jednadvacetiletý strážce svatyně.

Trenérem žižkovských brankářů j Václav Winter a také na něj nedá dopustit. "Venca mě trénuje vlastně už od mé druhé sezóny na Žižkově a je to hlavně jeho zásluha, že jsem teď v kádru áčka, vyrostl jsem pod ním, myslím, opravdu hodně. Sedí mi lidsky i svým přístupem a vedením tréninků," informoval svěřenec exletenského Michala Horňáka.

Ten na své nové štace praktikuje systém na tři obránce. Žádná velká změna to však podle mladého brankáře není. "Prakticky ne. Kluci jsou všechno kvalitní fotbalisti, takže mi nedělá problém, jestli přede mnou nastupují ve čtyřech, nebo jen ve třech. Takhle je to možná lepší do rozehry a můžeme si i víc dovolit. Věřím, že ten náš cíl zvládneme splnit a posuneme se zpátky do profifotbalu. A já chci být u toho," prozradil Slanina, jemuž nedělají problém občasné výpomoci rezervě, jíž velí jiná sparťanská legenda Jiří Novotný.

"Beru je naprosto stejně, jako kterýkoli zápas za áčko. Jsem opravdu rád, že můžu chytat za klub, jakým je Viktorka a vážím si toho. Žádné podcenění, nebo menší koncentrovanost rozhodně nehrozí. Když trenér zavelí, jdu na to."

I když momentálně probíhá reprezentační přestávka, ČFL se netýká a suverénní lídr své skupiny se představí poslední březnovou neděli na půdě teplického béčka.

Divočák Fillo. V červených kartách předehnal třeba Horvátha, akční je ve všech směrech