Cítíme šanci, na jaře jsme sekli Bohemku i Slavii, zbývá už jen Sparta, tvrdí před semifinále poháru Nikl

Cítíme šanci, na jaře jsme sekli Bohemku i Slavii, zbývá už jen Sparta, tvrdí před semifinále poháru Nikl

Dynamo už dokázalo pod dohledem nového trenérského tandemu Tomáš Zápotočný - Marek Nikl vyřídit jak Hradec Králové a Bohemians Praha 1905, tak Zbrojovku Brno, Slavii i Baník Ostrava.

Expříbramští odborníci už pracují na Střeleckém ostrově čtyři měsíce. "Jsme s Tomášem určitě spokojeni, vnímáme progres celého týmu. Kluci se zlepšují každým zápasem. I výsledky nejsou špatné. Budějovice doma na podzim nevyhrávaly, teď máme tři domácí výhry v řadě. Bodů jsme mohli mít určitě víc," připustil v interview pro magazín Gól Marek Nikl.

Ten po jihočeských hráčích vyžaduje konstruktivní pojetí s rozehrávkou odzadu. To, že by to budějovický kádr nezvládl, se neobával. "Chtěli jsme to se Zápem v Příbrami, kde byli mladí, nezkušení kluci. Všechno zvládli. Když jsme absolvovali v Dynamu první tréninky, viděli jsme obrovskou kvalitu. Kluci chtějí tento styl hrát. Jen jsme mu přizpůsobili jejich postavení. Aby se dalo zabránit chybě, která se může stát," doplnil.

Řada trenérů přitom omlouvá absenci konstruktivního fotbalu tím, že na to nemá hráče. Taková výmluva je však pro sedmačtyřicetiletou legendu bavorského Norimberku nepřípustná.

"Když jsme hráli s Příbramí druhou ligu, setkal jsem se s tím. Po zápase za mnou chodili trenéři a říkali mi, že by také chtěli takhle hrát, ale že k tomu nemají hráče. Odpověděl jsem jim, že v Příbrami mám kluky, které oni nechtěli, které k nám pustili. Posbírali jsme totiž do Příbrami hráče z druhé, třetí ligy, kteří byli ve svých klubech nechtění. A vidíte, vyhráli jsme podzimní část, navíc jsme předváděli hezký fotbal," vrátil se k první půlce ročníku.

V současnosti je Dynamo, které čeká v pátek přátelák proti rakouskému Linci s Talovjerovem i Usorem, desáté. Zatímco na první šestku ztrácí osm bodů, náskok na barážové pozice činí šest bodů...

"Všichni nás pasovali na boj o záchranu. Naším cílem je prostřední skupina. Teď v ní jsme, chceme v ní minimálně zůstat. A pokud budeme mít šanci na první skupinu, proč se o ni nepokusit," přednesl šéf Potočného, Zajíce či Škody, jehož svěřenci jsou stále ve hře také v domácím poháru.

V semifinálové fázi se však Budějovice představí na Letné a podle prognóz by to tedy měla být jejich konečná. "Chtěl jsem hrát na Bohemce, Zápo chtěl na Spartě. Takže jsme napůl spokojení. Cítíme šanci. Porazili jsme na jaře Bohemku i Slavii. Zbývá už jenom Sparta," uzavřel kouč jenž rozjížděl svou trenérskou kariéru nejen u Litavky, ale také v Benešově.

Van Buren zatím se Slavií o budoucnosti nemluvil: V tuto chvíli nevím, co bude v příští sezoně a mám z toho mírné obavy