Na zlínské Letné z kádru vyřadili Filla a aktuálně se zabývají jeho další budoucností...

Na zlínské Letné z kádru vyřadili Filla a aktuálně se zabývají jeho další budoucností...

Zlínský Martin Fillo byl po dvou červených kartách za sebou vyřazen z kádru a připravuje se individuálně. Následujících pět ligových utkání vynechá kvůli čtvrtečnímu trestu od disciplinární komise, o jeho další budoucnosti v posledním týmu soutěže se rozhodne. 

"Budoucností Martina Filla v klubu se zabýváme a společně ji řešíme. Vzhledem k charakteru trestu a jeho výši se hráč připravuje individuálně za přítomnosti asistenta," uvedl klub.

"Momentálně je před námi reprezentační pauza a zbytek týmu se soustředí na další, pro náš klub důležité zápasy," stojí v prohlášení.

Fillo v nedělním derby na hřišti Slovácka ostrým skluzem zasáhl stojnou nohu stopera Stanislava Hofmanna a už ve čtvrté minutě mu sudí Dominik Starý udělil červenou kartu. Oslabený Zlín v Uherském Hradišti prohrál 0:3. Sedmatřicetiletý záložník byl vyloučen i ve svém předchozím ligovém utkání doma proti Spartě. Tehdy Fillo jako náhradník vydržel na hřišti pouze čtyři minuty, během nichž dostal dvě žluté karty.

Trojnásobný reprezentant působí ve Zlíně od léta 2021. V minulosti hrál za norský Stavanger, Mladou Boleslav, Příbram, Teplice, Ostravu a Plzeň, se kterou získal dva mistrovské tituly. V české lize má Fillo bilanci 382 zápasů a 55 gólů.

Jsem spokojený jak s obranou ve Spartě, tak v jednadvacítce, líčí Kovář