Nic nešlo podle plánu, a to nemluvím jen o tom začátku, lamentoval Santos na lavičce Polska

Nic nešlo podle plánu, a to nemluvím jen o tom začátku, lamentoval Santos na lavičce Polska

Debut u národního výběru Polska mu pořádně zhořkl, v Edenu musel skousávat porážku 1:3. Český národní výběr se dostal rychle do dvoubrankového náskoku, který podlomil psychiku jeho severního souseda. A portugalský kouč po závěrečném hvizdu přiznal, že domácí zvítězili zaslouženě.

Češi se připravili na svůj první kvalifikační zápas fantasticky a Ladislav Krejčí zaznamenal nejrychlejší gól české reprezentace v samostatné historii. Během úvodních tří minut pak vedli již o dva góly, když se krátce po Krejčím prosadil i jeho klubový parťák Tomáš Čvančara.

„Musím přiznat, že česká reprezentace zvítězila zaslouženě. Jsem smutný. Přiznávám, že nic nešlo podle plánu, a to nemluvím jen o tom začátku. Když dostanete dva góly takhle v prvních minutách, je těžké přemýšlet, jak budete hrát dál. Těžko uvěřit, že to šlo takhle rychle. Bylo hrozně těžké vrátit se do hry, první minuty nás velice zaskočily,“ lamentoval Santos na tiskové konferenci po zápase.

„Přitom jsme věděli, že Češi takhle hrají, že je to pro ně typické. Sledovali jsme zápasy českého týmu, přesto nás domácí zaskočili. Vůbec jsme dokázali držet míč, Češi nás dostávali pod tlak. Taktické varianty nám nevyšly, beru odpovědnost na sebe. Musíme si to zanalyzovat a následující zápas s Albánií zvládnout mnohem lépe,“ dodal zkušený stratég.