Žižkovský válec už nikdo nepřibrzdil pořádně dlouho. Budou Kotal s Horňákem slavit postup už v polovině dubna?

Žižkovský válec už nikdo nepřibrzdil pořádně dlouho. Budou Kotal s Horňákem slavit postup už v polovině dubna?

Viktoria Žižkov je dosud v jarní části ČFL stoprocentní a i s podzimem aktuálně táhne šňůru devíti tříbodových zisků v řadě. Její poslední triumf se zrodil v Teplicích proti béčku "Sklářů" (2:3) a vliv na to mělo hned několik faktorů...

Poprvé v mistrovském zápase nastoupil jednadvacetiletý náhradník Milana Švengera Simon Slanina, Jaroslav Tregler zaznamenal úplně první gól v žižkovském trikotu a kanonýr Radek Voltr si čtrnáctou trefou v sezoně pojistil vedení ve střelecké tabulce.

Michal Horňák, jehož si na Žižkov stáhl Václav Kotal po konci Michala Šmardy, vsadil na zkušenou sestavu a herní vytížení si připsali např. Súkenník, Bazal, Batioja, Muleme, Jirásek či Petráň.

Na severu Čech mimochodem nastoupili hráči lídra tabulky na umělce bez tribun, a protože byli na místě jak fandové žlutomodrých barev, tak zhruba dvacetičlenný kotel Viktorie, byl to "zajímavý" pohled. Žižkov tak poznává realitu ČFL.

Po devatenácti odehraných kolech je Viktoria ve skupině B první s obrovským osmnáctibodovým náskokem na druhou Spartu Kolín a bezpečně si kráčí pro přímý postup o patro výš do F:NL.

Přesvědčivé je i její dosavadní skóre - díky šestačtyřiceti nastříleným brankám má nejúdernější útok ze všech 32 třetiligových mužstev v obou skupinách a to samé platí také v případě inkasovaných gólů (10).

Do konce ročníku zbývá odehrál jedenáct kol, s tím, že v tom dvacátém se Žižkov utká s Chlumcem nad Cidlinou, v následujícím kole se přestaví na půdě Baníku Most - Souč a ve 22. kole přivítá uprostřed dubna Brozany.

Kdo ví jestli už se tou dobou nebude slavit i postup. Fazona by na to byla. Jen pro srovnání - tradiční pražská značka získala o deset bodů víc než lídři ČFL skupiny A, jimiž jsou západočeští velikáni Viktoria Plzeň B a Jiskra Domažlice.