Ještě je to takové, že se spoluhráče bojím okřikovat, přiznal po čisté premiéře v áčku Dynama talent Andrew

Ještě je to takové, že se spoluhráče bojím okřikovat, přiznal po čisté premiéře v áčku Dynama talent Andrew

Talentovaný mladík s nigerijskými kořeny Colin Andrew si konečně odbyl premiéru v áčku Dynama České Budějovice, čemuž předcházela už nominace na poslední ligové kolo před repre pauzou proti Baníku (2:1).

Trenérský tandem Tomáš Zápotočný - Marek Nikl ho poslal do druhého dějství přáteláku s Laskem Linec (2:3) a on se za důvěru odvděčil tím, že už ve zbytku utkání s třetím týmem rakouské bundesligy neinkasoval.

Jak si svůj vůbec první start za dospělé České Budějovice užil? "Je to super, přišel jsem sem před třemi roky a teď tu mohu být s těmito kluky, s ligovým týmem. Je to něco nepopsatelného. Ale musím jít dál, hned mě čeká zápas s kluky za béčko," uvedl v interview pro web dynamocb.cz stále teprve devatenáctiletý strážce svatyně s třiatřicítkou na zádech.

Bez práce rozhodně nebyl a předvedl několik pěkných zákroků včetně samostatného nájezdu z úvodu druhé půle. Jak se mu spolupracovali s defenzivní řadou?

"Chytil jsem se. Ještě je to ale takové, že se je bojím okřikovat. Myslím si ale, že se do toho dostávám. Je to ale samozřejmě něco jiného než s béčkem nebo dorostem," přiznala brankářská naděje, která obvykle hájí svatyni třetiligového béčka, které je v ČFL skupině A na průběžné třinácté pozici.

Proti Linci navíc dostal při střídání kapitánskou pásku. Kolik ho to bude stát? "Něco určitě jo. Kluci už mi říkali, že to nebude levné," uzavřel konkurent o něco starších brankářů Martina Janáčka a Dávida Šípoše.

Pět nejvytíženějších mužů současné FORTUNA:LIGY aneb Které tváře téměř neslezou ze hřiště?

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.