Je to asi moje nejlepší období v kariéře, co se týká čísel i výkonů, tvrdí Janošek. Vliv má i skvělá pardubická parta

Je to asi moje nejlepší období v kariéře, co se týká čísel i výkonů, tvrdí Janošek. Vliv má i skvělá pardubická parta

Když Dominik Janošek střídal klub za klubem, byl považován za naději, ale nepostradatelným se nikdy nestal. Tedy do té doby, než začal zářit v Pardubicích.

Nejlepší hráč FORTUNA:LIGY za měsíc únor se v průběhu jara několikrát krásně trefil a pomáhá táhnout východočeský výběr za záchranou. "Myslím, že je to asi moje nejlepší období v kariéře - co se týká čísel, která mám i výkonů týmu. Je před námi ale ještě strašně moc zápasů a já doufám, že to takhle bude pokračovat a budu týmu dál pomáhat, třeba i v gólech," uvedl stránkami fkpardubice.cz citovaný svěřenec Radoslava Kováče.

Ve východočeské kabině si nejvíce sedl s Michalem Hlavatým. "S Míšou už se známe dlouho. Byli jsme spolu v reprezentaci, oba jsme navíc Plzeňáci. Rozumíme si dobře. Ale musím říct, že celá kabina je dobrá. Myslím si, že máme opravdu dobrou partu. Děláme si ze sebe srandu a držíme jeden při druhém. To může být klíčové i v bojích o záchranu," pokračoval Janošek.

Dalším klíčovým elementem je jistě zrekonstruovaný stadion. Dojíždění do Vršovic tak definitivně skončilo. "Je to úplně něco jiného než v Ďolíčku. Jsme vděční za to, že jsme tam mohli hrát, ale chodilo tam málo lidí. V Pardubicích chodí na každý zápas přes 4 tisíce fanoušků. Konečně hrajeme doma a myslím, že kvůli tomu i z nás nějaký respekt jde. Odtud se body nebudou snadno odvážet. Je to pro nás velké plus," vyčíslil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Šest kol před koncem základní části jsou Pardubice čtrnácté a na místo, které nebude znamenat ani baráž, ztrácí jen tři body. Na jaře se na oné adrese udělalo vskutku dost práce. Jaká je nálada v kabině před nejdůležitější části sezony? "Skvělá a výborná, ale to byla i předtím. Ještě navíc, když jsme vyhráli s Teplicemi. Teď máme dost dní na to, abychom se připravili na duel s Jabloncem. Máme fakt skvělou partu. Do toho i trenéři někdy zavtipkují, takže je to super," liboval si rozdílový hráč pardubického mužstva.

Kadlecův přínos na hřišti i v kabině je velký. V Uherském Hradišti doufají, že bude hrát co nejdéle...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.