Prostředí v Uhříněvsi je útulné, nepotřebuji žádný luxus, brání zázemí "klokanů" vršovický host Čermák

Prostředí v Uhříněvsi je útulné, nepotřebuji žádný luxus, brání zázemí "klokanů" vršovický host Čermák

Zkušený špílmachr Aleš Čermák přerušil díky své nynější štaci v Bohemians Praha 1905 téměř dvouletý gólový půst ve FORTUNA:LIZE a oproti Plzně je i mnohem více vytíženější.

Zatímco v první polovině ročníku odehrál za Viktorii v rámci devíti dílčích startů pouze 234 minut, v zelenobílých barvách už strávil na hřištích téměř dvakrát více času a to ještě zbývá do konce sezony jedenáct duelů.

"Je to tady skvělé. Z týmového hlediska mám radost ze zápasů, které se nám vydařily. Z toho osobního pak z herní vytíženosti. Jsem v Bohemce šťastný," vyprávěl webem bohemians.cz citovaný rodák z Prahy.

Současnou misi si pochvaluje, i když se tréninkové podmínky oproti Viktorii nedají srovnávat. Musel se s něčím vyloženě sžít? "Nemusel jsem si zvykat na nic. Nepotřebuji v tomhle ohledu žádný luxus. Prostředí v Uhříněvsi jsem navíc už znal. Párkrát jsem tam hrál v mých žákovských letech. Možná jsem si tam zahrál i za plzeňskou juniorku. Určitě nepociťuji nějaký nedostatek, že by mě nějak prostředí ovlivňovalo v negativním slova smyslu. Prostředí v Uhříněvsi je útulné. Máme k dispozici třeba vířivku, ale i kádě se studenou vodou. Takže vše, co potřebujeme pro regeneraci," vyčíslil odchovanec Sparty, o němž svého času mluvil Patrik Schick jako o "novém Marku Matějovském".

Kádr momentálně čtvrtých "klokanů", kteří jsou bez porážky již pět utkání v řadě, se zdá být nejsilnější za poslední roky. Jeho součástí jsou např. Jedlička, Köstl, Hůlka, Morávek, Matoušek, Jindřišek, Beran, Petrák, Jánoš, Necid či Kovařík. "Za vše hovoří naše postavení v tabulce. To hodně ovlivňuje rozhodování každého hráče," připomněl.

Nejlépe zná o šest let staršího Jana Kovaříka, kterého dobře poznal během svých dní na západě Čech. "Koviho mám rád. Spolu jsme i do Plzně dojížděli, když jsme tam byli spolu. Samozřejmě po těch společných letech na západě Čech víme, co můžeme od toho druhého čekat. Týká se to fotbalové, ale zároveň i lidské stránky. Víme o sobě snad všechno, protože se známe opravdu hodně dobře," uzavřel Čermák, jehož mužstvo je po jeho čtvrtfinálové trefě v Uherském Hradišti stále ve hře také v MOL Cupu.

Jeden ze západočeských kamenů úrazu? Viktorii nepomáhají zimní posily