Jablonci obrovsky pomohl Král. Přinesl do defenzívy kvalitu i zdravé emoce, obrana se zpevnila a sedla si

Jablonci obrovsky pomohl Král. Přinesl do defenzívy kvalitu i zdravé emoce, obrana se zpevnila a sedla si

Jablonec dokázal vyhrát čtyři z posledních pěti zápasů a aktuálně tak panuje na Střelnici pohoda. Jaké cíle bude mít severočeský celek cíl pro závěr základní části?

"Říkal jsem klukům, ať vůbec neřeší, v jaké skupině budeme v nadstavbě hrát. Klíč leží v našich zápasech, na ně je třeba se soustředit. Kam nás to dovede, se ukáže. Po remíze se Zlínem jsme byli v situaci, kdy nikdo nevěřil, že můžeme hrát prostřední skupinu. Teď v ní jsme, navíc máme zápas k dobru," připomněl v interview pro gol.cz hlavní trenér zelenobílých barev David Horejš.

Devátý Jablonec je nyní jen dva body od sedmého místa a boj o záchranu, na který to vypadalo po hororovém rozjezdu sezony, se zdá být zapomenut. Chybili Chramosta, Sejk, Považanec a spol. druhý dech?

Exbudějovický trenér pronesl, že s dosavadním průběhem jara určitě panuje spokojenost. "Jsem rád, že jsme na výsledky z přípravy navázali i v ostrých zápasech. Podzimní částí jsme se dostali do složité situace, nicméně musím říct, že už v zimní přípravě jsem cítil na týmu, že vypadá jinak. Především se nám povedl příchod stopera Honzy Krále, který mužstvu obrovsky pomohl. Kluci navíc pochopili, co po nich s kolegy vyžadujeme, což je strašně důležité. Věřím, že nastoupený trend udržíme co nejdéle," doplnil Horejš.

A u bývalého vytáhlého zadáka Hradce Králové, Varnsdorfu, Mladé Boleslavi či Erzebirge Aue, který je v české lize zapůjčen z belgického Eupenu, se na chvíli zastavil. S ním v sestavě totiž podlehl Jablonec pouze slavným pražským "S", kteří opanují první dvě příčky tabulky. V čem spočívá jeho největší síla?

"Přinesl do defenzívy kvalitu, zdravé emoce. Obrana se zpevnila, sedla si. Honza je levonohý stoper, což je pro nás obrovská výhoda. Způsob hry Jablonce je založený už odzadu, v současné době nám funguje, střílíme góly," ocenil i ofenzivní složku.

Prostředí v Uhříněvsi je útulné, nepotřebuji žádný luxus, brání zázemí "klokanů" vršovický host Čermák