Dukla i Vlašim touží po třech triumfech v řadě. Udělá něco Sparta B se statusem nejhoršího útoku soutěže?

Dukla i Vlašim touží po třech triumfech v řadě. Udělá něco Sparta B se statusem nejhoršího útoku soutěže?
PREVIEW

Dvacáté kolo druhé české ligy se odehraje ve třech dnech. Zatímco v pátek se budou podávat dva duely, v sobotu proběhnou tři zápasy a stejný počet utkání se odehraje i v neděli. Vše se zahájí u řeky Litavky, kam kvůli vedoucí Příbrami dorazí Holeňákův Varnsdorf a víkendový program F:NL bude končit na jihu země, s tím, že tečku za celým programem udělají Táborsko s Karvinou. Jedním z hlavních magnetů kola by mohl být "drnovický" střet Vyškova s Duklou. Minimálně na papíře.

Příbram - Varnsdorf

F:NL se po reprezentační přestávce rozběhne zápasem mezi Příbramí a Varnsdorfem. Udrží svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího domácí neporazitelnost a zvýší náskok na čele tabulky?

Příbram naposledy vyhrála 2:0 v Prostějově a po úvodním jarním nezdaru v Karviné podruhé za sebou zvítězila s čistým kontem, čímž si upevnila pozici na prvním místě, kde má tříbodový náskok na nejbližšího pronásledovatele. Středočeské mužstvo doma ve druhé lize jako jediné nepoznalo přemožitele, vybojovalo tam však pouze o tři body více (20) než na hřištích soupeřů (17).

Varnsdorf před dvěma týdny prohrál v Třinci a ze dvou utkání po zimní pauze zapsal jediný bod, když shodně inkasoval v nastaveném čase, přesto se nachází jenom čtyři body od baráže, navíc má k dobru odložený zápas s Duklou Praha. Družina trenéra Miroslava Holeňáka venku v předchozích pěti duelech FNL střídá porážku s remízou a celkově vzato tam získala pouze 21,43 % (6) z 28 bodů.

Příbram prohrála jediné z pěti vzájemných druholigových utkání a z toho třikrát Varnsdorf porazila. Hostující celek při obou návštěvách Příbrami otevřel skóre, náskok ale dlouho neudržel a odvezl si pouze bod.

Koho sledovat: Tomáš Wágner se v posledních dvou kolech třikrát prosadil a s 12 góly je nejlepším střelcem soutěže – jedinkrát se nepodílel na výhře Příbrami (6-1-0). Abdullahi Tanko má za Varnsdorf na kontě pět branek ve FNL, od října však bilanci nevylepšil a pouze jednu vsítil mimo vlastní stadion.

Zajímavost: Příbram má s 33 vstřelenými góly nejlepší útok soutěže a zároveň se může spoléhat i na nejpevnější obranu (13).

Největší útočnou hrozbu F:NL vede u Litavky Bednář. Kteří střelci by mu ještě mohli očekávanou korunu vzít?