Vlašim přijde po roce a půl o nejzářivější ikonu mužstva. Gólový Suchan má namířeno na Střelecký ostrov

Vlašim přijde po roce a půl o nejzářivější ikonu mužstva. Gólový Suchan má namířeno na Střelecký ostrov

Pokud sledujete i druhou nejvyšší soutěž, nejspíš víte, že jedním z jejich nejlepších hráčů je vlašimský záložník Jan Suchan, jenž přetavil dvacet dosavadních startů v ročníku ve 12 branek a pět gólových asistencí.

Díky této bilanci se bude moci sedmadvacetiletý záložník brzy vrátit do FORTUNA:LIGY, kterou naposledy hrál před čtyřmi lety, když ještě oblékal trikot Karviné.

Jak zaznělo v Deníku Sport, bývalý hráč Příbrami, Plzně, Senice, Teplic, Vítkovic i Slavoje Vyšehrad, jenž právě teď prožívá pod trenérem Martinem Hyským nejlepší časy kariéry, má být v předstihu domluven na víceleté smlouvě na jihočeském Střeleckém Ostrově.

Dynamo České Budějovice se tak stanou již devátým klubem jeho profesionální kariéry, která v jeho případě trvá od sezony 2014/2015, kdy působil u Litavky.

Noví trenéři letošního semifinalisty MOL Cupu Marek Nikl a Tomáš Zápotočný se posil z druhého patra domácí scény rozhodně nebojí, neboť v ní ještě na podzim sami působili.

Například z Příbrami si vytáhli na jih země středopolaře Marcela Čermáka, jenž si tak zahrál ve čtyřiadvaceti letech poprvé první ligu a protože odehrál všech devět jarních soubojů, dá se říci, že už se v ní i plně etabloval.

Navzdory tomu, že se u ofenzivně laděného hráče, který se s Tomášem Wágnerem dělí o vedení ve střelecké tabulce, uvádí na transfermarkt.com cena 6 milionů korun, klub majitele Vladimíra Koubka by za něj měl poslat do Příbrami o dost méně, přesněji 1,5 milionu korun.

Klíčovým hráčem Sparty je Sörensen, vzadu působí suverénním dojmem, řekl Rada. Co by poradil Čvančarovi?