Saúdská liga je velice vyrovnaná, tvrdí Ronaldo a přichází s odvážnou predikcí

Saúdská liga je velice vyrovnaná, tvrdí Ronaldo a přichází s odvážnou predikcí

Co Cristiano Ronaldo na vlastní kůži pocítil, jak to funguje v Saúdské Premier League, odhodlal se k velice odvážnému a pro současnou chvíli kontroverznímu tvrzení. Za pár let nám ale všem může svými věšteckými schopnostmi vytřít zrak.

Doba se neustále posouvá vpřed a peníze hýbou světem. Kdo je má, ten si může dovolit zázraky, včetně složení vlastního hvězdného týmu. A ten se nemusí nutně nacházet ve fotbalem proslulé Evropě, ale i stále rostoucí Asii.

Jaká je tamní fotbalová liga? „Překvapivě až nadmíru vyrovnaná,“ odpovídal Cristiano Ronaldo, který zde od 30. prosince sbírá své první zkušenosti. A i když konečně našel svou ztracenou střeleckou formu, náročnost soutěže si nemůže vynachválit.

„Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jde o velice vyrovnanou ligu, ve které je předem velice obtížné tipovat vítěze. Nebudu lhát. Možná vám to teď nepřijde, ale za pět, šest, nanejvýš sedm let se kvalitou vyrovná nejlepším fotbalovým ligám z Evropy,“ věstil na tiskové konferenci.

Bude tato predikce pravdivá? Na jednu stranu klidně může, na druhou stranu se totéž tvrdilo i o Číně, která sice nakoupila mnoho hráčů, jež si tam šli bohatě přivydělat, ale zase se nedá říct, že by nějak prorazila. Spíš se její růst pozastavil.

Přestup Ronalda do Al Nassru v každém případě rapidně zvedl zájem o tamní ligu, a pokud ten přísun podobně zvučných hráčů bude pokračovat, pak by Ronaldova predikce mohla být úspěšná.