Není to škoda? Pět druholigistů, kteří by se mohli prosadit mezi elitou

Není to škoda? Pět druholigistů, kteří by se mohli prosadit mezi elitou

Někteří jsou věrní klubu, jiným zase nepřál osud. Ale ať je to jak chce, v druhé lize najdeme hned několik jmen, jež mají na první ligu. Která z nich to jsou?

LUKÁŠ MATĚJKA (Dukla Praha)

Pětadvacetiletý útočník se nachází v zvláštním vakuu. Už od útlého věku ukazoval, že branky nebudou nikdy problém. V tehdejší Juniorské lize střílel v dresu Viktorie Plzeň gól za gólem a zdálo se, že Západočeši mají o budoucnost v útoku postaráno.

Půlku sezony 2017/18 strávil ve třetí lize v Domažlicích, kde měl téměř gól na zápas. Posunul se do druholigového Ústí nad Labem, kde střílel taky v parádním tempu.

Logicky tak přišel krok nahoru, ale v Českých Budějovicích mu to moc nesedlo a v dresu Viktorie Plzeň toho víc proseděl než nahrál. Proto přišel před minulou sezonu tah s Pardubicemi, kde se ale také nechytl.

Před touto sezonou zvítězila možnost hostovat ve druhé lize. A v dresu Dukly Matějka září. Je to s podivem. Na úrovni níž exceluje, na tom nejvyšším se trápí. Pořád má ale perspektivní věk. Na Plzeň to možná nebude, ale prvoligové kvality v něm rozhodně dřímají.