Další anabáze zpátky do Londýna? O Mourinha má zájem starý zaměstnavatel

Další anabáze zpátky do Londýna? O Mourinha má zájem starý zaměstnavatel

Je až pozoruhodné, jak rychle se dokáží věci vždy změnit. Dříve nechtěný trenér, který s Chelsea obýval střed tabulky, je svým starým klubem váben zpátky.

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, ale co teprve třikrát... Portugalský kouč José Mourinho nyní vede fotbalisty AS Řím, s nimiž dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. Ten taktický um v něm pořád je, pouze jde o to mu přizpůsobit tým.

Co Mourinho působil na Stamford Bridge naposledy, v čele klubu stál ještě Roman Abramovič. Ten byl ale nucen Blues prodat do rukou amerického miliardáře Todda Boehlyho, který má skutečně peněz na rozdávání a nedělá mu problém každé léto pořádně investovat do kádru. A teď mu jde jenom o to, aby se ty investice vyplatily.

Po propuštění trenéra Grahama Pottera je Chelsea opět na lovu manažera. A jak uvádí server ESPN, Todd Boehly je připravený oslovit právě Josého Mourinha. Ten se přidává k tomu užšímu seznamu kandidátů, kteří kromě jeho maličkosti tvoří ještě taková jména, jako jsou Julian Nagelsmann či Mauricio Pochettino.

Máme-li se však držet skutečných faktů, pak Pochettino v minulosti jako kouč Tottenhamu slíbil, že nikdy nebude moct trénovat tým rivala. Proto pro něj Chelsea nepřipadá moc v úvahu. A podobně tomuto je i u Nagelsmanna, který preferuje tým z Ligy mistrů. Teď se o něj zajímá například francouzské PSG a ten zájem vypadá dost vážně. Mourinho čistě teoreticky z toho papírového hlediska tedy vede.