Derby porazí i MMA. Ke sparťanství vedu i syna, ať kluk ví, kam patří. Slavia se u nás nevyslovuje, říká Slepička

Derby porazí i MMA. Ke sparťanství vedu i syna, ať kluk ví, kam patří. Slavia se u nás nevyslovuje, říká Slepička
DERBY PRAŽSKÝCH "S"

Jednačtyřicetiletý exreprezentant Miroslav Slepička je pořád aktivní i ve fotbalovém prostředí, s tím, že aktuálně střílí pravidelně branky za SK Chlumec, což je současný suverén 1.A třídy Středočeského kraje, který si jde pro postup.

Ve fyzické kondici se udržuje i díky tréninkům v současnosti velmi populárního MMA, které absolvuje dvakrát týdně a ve kterém už před lety úspěšně absolvoval také zápas.

I když by se mohlo zdát, že si nebude moci v sobotu večer vybrat mezi nejslavnějším pražským derby Sparta - Slavia a galavečerem Oktagonu v Liberci, není tomu tak a k fotbalu má přeci jen pořád blíž...

"Vím, že je v sobotu i Oktagon v Liberci, ale tentokrát vyhraje derby," ubezpečil v interview pro idnes.cz majitel čtyř ligových titulů ze dvou zemí a sice Chorvatska a Česka.

Se Spartou, za níž hrál ve dvou různých časových obdobích, ale primát neslavil, jednou se radoval s Libercem a třikrát s Dinamem Záhřeb, s tím, že v minulosti prošel i dalšími zahraničními štacemi jako SpVgg Greuther Fürth či FC Goa.

O tom, komu bude uprostřed měsíce na Letné přát, není nejmenších pochyb. A ke sparťanští vede i svého pětiletého potomka, v jehož dětském pokoji ostatně visí jeho rudý trikot s číslem 10.

"Vedu ho ke sparťanství, ať kluk ví, kam patří. Slavia se u nás nevyslovuje," doplnil odchovanec Příbrami, jenž mimochodem rozhodl derby před více než dvaceti tisíci fanoušky 17 let zpět.

Dodnes má při vzpomínkách na onu bitvu o Prahu husí kůži. "Výhra 2:1 chutnala krásně. My tehdy byli od titulu daleko. Ale aspoň jsme pomohli k titulu Liberci," nezapřel svou klubovou minulost na stadionu U Nisy.

Výsledek 2:1 pro domácí mužstvo by nepochybně bral i nyní.

Sparta-Slavia, Baník-Plzeň, Bohemians-Boleslav, Jablonec-Liberec, Real-Chelsea, Gent-West Ham