Šlágr La Ligy ovládla Barcelona, Valencie si veze body z půdy Elche

30. kolo španělské LaLigy přispělo k vývoji souboje o pohárové příčky. Betis v tomto směru zaváhal na hřišti Osasuny. Hosty ze Sevilly oloupil o všechny tři body dvěma trefami útočník Budimir. Naopak fotbalisté Bilbaa a Realu Sociedad své duely zvládli. Bilbao vyhrálo 2:1 v Almerii a Real Sociedad stejným poměrem doma s Vallecanem. Svoje si splnil taktéž Real Madrid proti Celtě Vigo. V neděli na sebe na Camp Nou narazí lídr soutěže, Barcelona, a třetí Atlético Madrid.

Real Madrid rozhodl zápas se dvanáctou Celtou v závěru prvního a v úvodu druhého poločasu. Ve 43. minutě se razantní střelou prosadil Asensio, španělský útočník pak asistoval u druhého gólu, když centrem našel Militaa, který hlavičkou potvrdil výhru domácích. Asensio zažívá povedenou druhou půlku sezony, v roce 2023 vstřelil osm branek a na čtyři přihrál. Celta je po čtyřech zápasech bez výhry na 12. místě v neúplné tabulce.

Pamplona porazila Betis po devíti letech, a to díky výkonu v úvodním poločase. V první čtvrthodině dvakrát zafungovala spolupráce střelce Budimira s přihrávajícím Barjou. Miranda sice záhy snížil po rohovém kopu, ale ještě do přestávky vrátil Osasuně dvoubrankový náskok Moncayola. Domácí ani ve druhém poločase neubránili situaci po rohovém kopu, ale na Rodríguezův gól už nikdo nenavázal.

Vallecano poslal v Baskicku do vedení svým osmým gólem v sezoně Palazón, na prudkou střelu španělského útočníka však do dvou minut zareagoval hlavičkou Sorloth. Sociedad se dočkal třetí domácí výhry za sebou po gólu v 81. minutě, když si Lejeune srazil centr do vlastní sítě.

Bilbao se díky dnešní výhře drží ve hře o evropské poháry, a to zásluhou Sanceta, který přihrál na obě branky hostů. V deváté minutě uvolnil Nica Williamse a mladší z bratrů Williamsových v dresu Bilbaa skóroval i díky chybě gólmana. V 56. minutě zvýšil náskok De Marcos, Almería dokázala pouze korigovat skóre, v nastavení se krásnou střelou z voleje prosadil Centelles.

Vedoucí Barcelona v šlágru 30. kola španělské fotbalové ligy doma porazila třetí Atlético Madrid 1:0 a na druhý Real Madrid má stále náskok 11 bodů. Jedinou branku vstřelil ve 44. minutě Ferrán Torres.

Madridští svěřenci Diega Simeoneho poznali v lize hořkost porážky poprvé po 13 zápasech, naposledy prohráli 8. ledna doma právě s Barcelonou (0:1). Na ligového lídra ztrácejí 16 bodů, na městské rivaly z Realu pět.