V Bayeru jsou s Hložkem maximálně spokojení. Je disciplinovaný, skromný a plní vše, co řekne trenér nebo lidé v klubu

V Bayeru jsou s Hložkem maximálně spokojení. Je disciplinovaný, skromný a plní vše, co řekne trenér nebo lidé v klubu

Bayer Leverkusen, jehož trenérsky řídí španělský odborník Xabi Alonso, už neprohrál třináct zápasů v řadě a díky této šňůře se dostal až do semifinále Evropské ligy a také v bundeslize již okupuje pohárové pozice.

Svůj podíl na tom má i dvacetiletý exsparťan Adam Hložek, který absolvoval poslední tři soutěžní střety v základní sestavě, jež se ho v rozběhlém ročníku 2022/2023 týkala již dvaadvacetkrát a napříč všemi soutěžemi již absolvoval hned sedmatřicet vystoupení, které přetavil v sedm branek a šest gólových asistencí.

Ofenzivnímu univerzálovi z Bay Areny, jemuž zdá se nejvíce vyhovuje post falešné devítky, velmi hezky vyšly i poslední dva zápasy. V EL proti Saint-Gilloise zaznamenal dva body a o pár dní později pomohl přesným zásahem položit na lopatky nevyzpytatelné Lipsko.

Bylo by velké překvapení, pakliže by se ho netýkal pobyt mezi jedenácti vyvolenými také v rámci sobotního výjezdu na půdu třetího Unionu Berlín, na něhož ztrácí Leverkusen po devětadvaceti kolech osm bodů. Tím spíš, že sportovní úsek Bayeru má být se svou loňskou posilou velmi spokojen...

Podle agenta Pavla Pasky se udělal správný krok ve správném čase a nyní z toho těží všechny strany. "Oni věděli, do čeho jdou. Viděli, jaký má potenciál. Také se o něj starali. Jsou maximálně spokojení. Adam je disciplinovaný, skromný, plní vše, co řekne trenér nebo lidé v klubu. V týmu je adaptovaný. Pracuje pro tým. Když byl ve Spartě, pozice měnil, za zápas prostřídal třeba tři. Adam je komplexní hráč, proto i v Leverkusenu hrál na různých pozicích. Je na změny pozic zvyklý ze Sparty, jinak by to bylo hodně těžké. Buldočím přístupem a charakterem je tam, kde je. Stane se hráčem základní sestavy s velkým potenciálem," chválil svého klienta v interview pro sport.cz zmíněný manažer.

Ronaldovi nevyšel útok na jeho první arabskou trofej. A zařídil to explzeňský snajpr Beauguel!