Hráč kola: Jurásek opět zdeptal Baník a napodobil Kuku, Slončík prožil nejpovedenější zápas kariéry

HRÁČ KOLA

Matěj Jurásek zopakoval svůj výkon z prvního vzájemného měření sil proti ostravskému Baníku a opět vstřelil dvě branky. Nejproduktivnějším hráčem 29. kola FORTUNA:LIGY je ovšem Tom Slončík, střelecké řádění teprve osmnáctiletého záložníka odnesli Klokani. Dominik Janošek nastartoval velký obrat Pardubic, Liberci se poté začíná vyplácet hostování Victora Olatunjiho.

Tom Slončík (FC Trinity Zlín)

Nečekaným vítězstvím se ve hře o záchranu udrželi svěřenci Pavla Vrby. V domácím prostředí zničili Bohemians 1905 a po výhře 4:1 ztrácí tři body na předposlední Pardubice a šest bodů na čtrnácté Teplice.

Nejproduktivnějším hráčem vloženého kola se stal teprve osmnáctiletý záložník Tom Slončík. Po půlhodině hry se Slončík dostal k odraženému míči a parádní ranou k levé tyči zaznamenal svou první trefu v nejvyšší soutěži.

O čtyřicet minut později poslal Slončík přízemní centr do pokutového území, ten si našel Hrubý a ranou pod břevno zvýšil na 3:1. Definitivní tečku udělal za duelem Slončík v nastavení druhé půle, kdy si opět našel míč po střele a následném zásahu Jedličky a dorazil jej do poloodkryté hostující svatyně.

„Bude dostávat prostor i nadále. Zaslouží si ho díky výkonům na tréninku i v zápasech. Zápas se mu povedl, je to zajímavý hráč. Doufejme, že to bude potvrzovat i nadále," chválil svého svěřence na pozápasové tiskové konferenci Pavel Vrba, ovšem nadšení následně mírnil.