Juventus má problém! Kvůli trenérovi chtějí odejít tři hvězdy

Juventus má problém! Kvůli trenérovi chtějí odejít tři hvězdy

Juventus se v poslední době trápí. Bianconeri v neděli remizovali 1:1 s Boloňou a předvedli letargický výkon. Tato remíza přišla po rozpačitém ofenzivním výkonu při prohře s Interem Milán v semifinále Coppa Italia a také po porážce 0:1 se Sassuolem před několika týdny. Dle novináře Kevina Parviziho by mohly odejít hned tři ofenzivní hvězdy. Společný jmenovatel? Trenér Max Allegri.

Na manažera Allegriho se totiž opět valí kritika. Ačkoli se zdálo, že se trenér Juventusu po špatném začátku sezony nadechnul, Bianconeri se propadají a vykazují ještě větší problémy než na začátku sezony. Jejich pozice v první čtyřce je chatrná, konkurenti jako Inter Milán, AS Řím a AC Milán je v poslední době přehrávají.

A co hůř, způsob, jakým Allegri využívá své útočníky, by mohl Juventus stát jejich nejlepší hráče dopředu.

Ángel Di María se údajně rozhodl nedorazit na sraz proti Boloni, když se dozvěděl, že nenastoupí, a to i přesto, že byl v posledních měsících nejlepším ofenzivním hráčem týmu.

Di María není jediným hráčem, kterého Allegri postupně vyřazuje. Minulou zimu Juventus investoval do hvězdy Fiorentiny Dušana Vlahoviće, nicméně nyní má srbský reprezentant místo gólů vysezené místo na lavičce. 

O Vlahovićovi se od zimního přestupového okna spekuluje ve spojitosti s odchocem a bylo by pochopitelné, kdyby chtěl z Turína opravdu odejít. Spousta velkých klubů, včetně několika klubů v Premier League, projevila o Srba zájem. Hovořilo se o Arsenalu, Chelsea či Manchesteru United. 

Jestli tohle nestačí, tak novinář Adriano Del Monte uvádí, že zdroj blízký Federicu Chiesovi prozradil, že se křídelník nyní v Juventusu cítí odloučen, a to právě kvůli Maxi Allegrimu. Chiesa je prý ze své situace frustrovaný hlavně proto, že ho Allegri hraje mimo pozici. 

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.