Mourinhova třetí štace na Stamford Bridge? Portugalec se již rozhodl

Mourinhova třetí štace na Stamford Bridge? Portugalec se již rozhodl

Na Apeninském poloostrově se momentálně nejhlasitěji hovoří o propuštění Massimiliana Allegriho, stále se ale spekuluje nad budoucností Josého Mourinha u římských Vlků. Nyní už ale má být o budoucnosti šedesátiletého matadora rozhodnuto. 

Chelsea nadále nemá svého manažera pro nadcházející sezónu, která pro Blues bude skutečně kritická. Jedním z hlavních favoritů na tento post byl dlouhou dobu José Mourinho, pro kterého by šlo už o třetí štaci na Stamford Bridge.

Nyní má ale být jasno. Podle Corriere dello Sport totiž sice Mourinha kontaktoval jeden z ředitelů Chelsea, portugalský manažer ale jakýkoliv návrat odmítl. Smlouvu, kterou má u římských Vlků do konce příští sezóny, by rád prodloužil a proto si již domluvil setkání s majitelem Danem Friedkinem.

Šedesátiletý lodivod Giallorossi je v Itálii nadmíru spokojen a rozhodně se není čemu divit. Před třinácti lety získal s Interem Milán treble, nyní úspěšně válčí s AS Řím. Loni klub dotáhl k prvnímu titulu v evropských klubových soutěžích, kdy AS triumfovalo v Evropské konferenční lize.

Letos Mourinho bojuje v lize o účast v Lize mistrů, tu by ale mohl přinést také triumf v Evropské lize. V druhé elitní evropské soutěži je AS v semifinále. Dodejme, že kromě Chelsea se o Mourinha zajímají také v Brazílii a v Paris St. Germain. Práci ale zkušený kouč momentálně měnit nehodlá.